Stres için vitamin

Eğer takviye ilaçları almayı düşünüyorsanız kredi veya banka kartınızı zarara sokmayacak yerlerden ilaç satın alın ve ilaç satın alırken sitenin domain adresinin İngilizce olmamasına dikkat edin her ihtimale karşı çünkü ilaç olmasa bile yurt dışından gelen takviye ilaçları her insanın bünyesine uygun değil birçeşit protein tozu gibi diyebilirsin.
Protein tozu her insanın bünyesine uygun değil mi sanki? Hastalığın yoksa herkesin bünyesine uygun protein tozu.
Ayrıca bunlar takviye ilacı değil, takviye. Direk takviye yani ilaç falan değil.
Hormon bunlar. Ciddi ciddi kortizol, melatonin yazıyor. Yanlış kullanırsan doz seni öldürebilir. Öldürmese de süründürür.
Sadece birisi melatonin hormonu içeriyor :D
Ötekilerde hormon yok, melatoninin fazlası ne yapacak sanki? Her şeye steroid gözüyle bakmayın. Tabi normal seviyelerde tutmakta fayda yapar, hatta bu yaşlarda kullanmak para israfı resmen, doktora gidip her şeyinizi ölçtürün, zaten size yazar eğer eksik bir şey varsa. Bilinçli kullanmak önemli, kafanıza göre almayın derim ben de.
Bu şeylere yönlendirme olmadan para vermek israf bence, gidin doktora derdinizi anlatın hocam. Tahlil sonuçlarına göre hareket edin, uyku süresine dikkat edin diyorum. Zaten profilinizden anlaşıldığı üzere sporla alakanız var, beslenmeniz de fena değildir. Şuan en mantıklı yol doktor, kendinize iyi bakın 😊

Protein tozu her insanın bünyesine uygun değil mi sanki? Hastalığın yoksa herkesin bünyesine uygun protein tozu.
Ayrıca bunlar takviye ilacı değil, takviye. Direk takviye yani ilaç falan değil.

Sadece birisi melatonin hormonu içeriyor :D
Ötekilerde hormon yok, melatoninin fazlası ne yapacak sanki? Her şeye steroid gözüyle bakmayın. Tabi normal seviyelerde tutmakta fayda yapar, hatta bu yaşlarda kullanmak para israfı resmen, doktora gidip her şeyinizi ölçtürün, zaten size yazar eğer eksik bir şey varsa. Bilinçli kullanmak önemli, kafanıza göre almayın derim ben de.
Bu şeylere yönlendirme olmadan para vermek israf bence, gidin doktora derdinizi anlatın hocam. Tahlil sonuçlarına göre hareket edin, uyku süresine dikkat edin diyorum. Zaten profilinizden anlaşıldığı üzere sporla alakanız var, beslenmeniz de fena değildir. Şuan en mantıklı yol doktor, kendinize iyi bakın 😊
Ötekilerde ha hormon var ha hormon salgısını uyarıyorlar ne fark eder?

Ötekilerde ha hormon var ha hormon salgısını uyarıyorlar ne fark eder?
Uyarması o kadar kötü bir şey değil hocam, uyararak ne kadar artabilir ki?
Sizce uyararak ölümcül düzeylere çıkabilir mi?
Hatta faydası çok olan bir hormonu tetiklemek, çoğu zaman güzeldir.
Örneğin spor yapan erkekler testo arttırmak için çeşitli besinleri tüketirler.
Yada kadınlık hormonu olan östrojeni bazı kadınlar daha dolgun göğüsler için arttırmak isteyebilir. Kanınıza direkt hormon geçmiyor ki, hormon üreten yerleri uyarıyorsunuz sadece. Bunun farmakolojik destek ile farkı çok büyük. Tabi ki doktora gitmeden mantıksız, zaten ben de dedim. Ama çok uçuk sonuçların yaşanması çok zor, melatoninin fazlası öldürebilir dediğiniz için söyledim. Saygılar.

Uyarması o kadar kötü bir şey değil hocam, uyararak ne kadar artabilir ki?
Sizce uyararak ölümcül düzeylere çıkabilir mi?
Hatta faydası çok olan bir hormonu tetiklemek, çoğu zaman güzeldir.
Örneğin spor yapan erkekler testo arttırmak için çeşitli besinleri tüketirler.
Yada kadınlık hormonu olan östrojeni bazı kadınlar daha dolgun göğüsler için arttırmak isteyebilir. Kanınıza direkt hormon geçmiyor ki, hormon üreten yerleri uyarıyorsunuz sadece. Bunun farmakolojik destek ile farkı çok büyük. Tabi ki doktora gitmeden mantıksız, zaten ben de dedim. Ama çok uçuk sonuçların yaşanması çok zor, melatoninin fazlası öldürebilir dediğiniz için söyledim. Saygılar.
Öldürür biraz abartı olmuş haklısınız. Kastetmek istediğim melatoninden ziyade kortizoldü. Melatonin kişinin uyku döngüsünü bozarak hayatını zora sokabilir. Kortizolin fazlası ise yine hormonel döngüler bozarak anksiyete veya çeşitli psikolojik sorunlara yol açabilir.

Öldürür biraz abartı olmuş haklısınız. Kastetmek istediğim melatoninden ziyade kortizoldü. Melatonin kişinin uyku döngüsünü bozarak hayatını zora sokabilir. Kortizolin fazlası ise yine hormonel döngüler bozarak anksiyete veya çeşitli psikolojik sorunlara yol açabilir.

Hocam melatonin de uzun süre kullanılan bir şey değil. Ben bıraktıktan sonra melatonin içtiğim saatlerde uykum gelmeye başlıyordu.

Evet kortizol biraz daha sakat. Sonuçta aynı fikirdeyiz, doktorsuz hareket edilmemeli.

Şaka mı yapıyorsun? Protein tozu domain adresi falan ne alaka dostum bunlar konuyla?

Konuya gelecek olursak, git devlet hastanesine kan değerlerini ölçtür. Ona göre doktora danışarak al bu ek gıdaları. Ayrıca attığın şeylerin neredeyse hiçbiri vitamin değil. Hormon bunlar. Ciddi ciddi kortizol, melatonin yazıyor. Yanlış kullanırsan doz seni öldürebilir. Öldürmese de süründürür. Ayrıca bunları yapmadan önce kendine sor, sağlıklı bir hayatın var mı? Diyetin nasıl? Yeterince uyuyor musun? Şişman mısın? Bu sorulara cevabın evetse git doktora veya yüksek kafeinli kahve iç. Sakın bunları satın alıp enerji patlaması yaşamayı bekleme.

Vücuda hormon almak öyle C vitamini almaya benzemez. Yapacağın bir hata sana yıllara mal olur.

Site bana yabancı geliyor ilk başlarda girdiğin zaman site Türkçe olsa bile Amerikan asıllı duruyor o bana güven kaybettirdi girersin Türkiye'deki yerli eczanelere internetten alacağına kendin görerek alırsın bu kadar basit. Bir de doktor tavsiyesi olmadan böyle vitamin işlerine girmeyin vücut zaten gerekli vitaminleri alıyor yediğiniz meyve veya sebzeden onun için ilk önce kan testi yaptırın bilmeden belki vücuda o vitamin daha fazla gelecek mantıken düşünün. Belki siteyi bilmeyip cahilliğimde basmış olabilir buna yapabileceğim bir şey yok sadece tavsiyemdir bunlar.

Geri
Yukarı