Stres tam olarak nedir?

swirf

Centipat
Yer
Eskişehir
Merhaba arkadaşlar gün içerisinde haftalardır ara ara başıma ağrı giriyor kesinlikle soğuk içtiğimden veya soğuktan değil yaz ayındayız zaten. Doktora gittim stresten dedi. Kafanı çok takıyorsun bir şeylere dedi. Bende diyemedim stres tam olarak nedir ne yaparsam geçer diye, kaldı öyle. Gün içerisinde genel olarak sakinim fakat maç izlerken veya kupon yaparken çok heyecanlanıyorum hele ki mesela son dakikalarda gol olması lazımsa falan. Çözüm nedir kısaca arkadaşlar yani stressiz olmam için ne yapmam lazım ilaç mı kullanmalıyım? Maç izleme falan demeyin izlemek zorundayım en sevdiğim aktivite bu. Rahatlamak, maç sonucunu umursamamak vs. için ilaç var mıdır?

Farklı hobiler edinin; kitap okumak, film-dizi izlemek, oyun vs. diye uzar gider. Tek hobiniz maç izlemek ise kafaya takmanız normal.

Selectra var. Ama reçeteli. Çok şikayetçiysen bir psikiyatrist sana yardımcı olacaktır.
Hocam, Selectra daha ağır psikolojik rahatsızlıklarda kullanılmıyor mu, stres için çok ağır değil mi?

Farklı hobiler edinin; kitap okumak, film-dizi izlemek, oyun vs. diye uzar gider. Tek hobiniz maç izlemek ise kafaya takmanız normal.

Hocam, Selectra daha ağır psikolojik rahatsızlıklarda kullanılmıyor mu, stres için çok ağır değil mi?
ağır olunca ne farkediyor ki hocam? Pek bilgili değilim bu konularda, hemen hemen aynı görevi görmüyorlar mı?

ağır olunca ne farkediyor ki hocam? Pek bilgili değilim bu konularda, hemen hemen aynı görevi görmüyorlar mı?
Selectra depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, anksiyete, panik bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu gibi rahatsızlıklarda kullanılan bir ilaç. Sence de senin için fazla olmaz mı?

Tabi şimdi doktor değilim ama sonuçta büyük bir stres için de küçük bir stres için de aynı görevi göreceği için sıkıntı olacağını düşünmedim açıkçası. Bu ilacın görevi beyine serotononin salgılattırmak aslında.

Yıllardır çevrenin yapamazsın, edemezsin, yapman için şunu yapman lazım, çok çabalarsan yaparsın ha, uf olur ha, acır ha, şu ha, bu ha derken kişinin kendini artık rahatsız hissetmesi durumu uzunca :) Biraz kendine güven. Yukardaki mesajlarda ilaç tavsiyesi, hobi tavsiyesi yazılmış. Bence bunları görünce daha da stres olunacak. Ne yani kişi kendini rahat hissedecek diye illa hobi sahibi mi olacak? Benim başım ağrımaz de geç, buna ne kadar inanırsan o kadar gerçek olacak :)

Yıllardır çevrenin yapamazsın, edemezsin, yapman için şunu yapman lazım, çok çabalarsan yaparsın ha, uf olur ha, acır ha, şu ha, bu ha derken kişinin kendini artık rahatsız hissetmesi durumu uzunca :) biraz kendine güven. Yukarıdaki mesajlarda ilaç tavsiyesi, hobi tavsiyesi yazılmış. Bence bunları görünce daha da stres olunacak. Ne yani kişi kendini rahat hissedecek diye illa hobi sahibi mi olacak? Benim başım ağrımaz de geç, buna ne kadar inanırsan o kadar gerçek olacak :)

Gün içerisinde hiçbir şey yapasım gelmiyor ki hocam, öz güvenim sağlam. Beni motive edecek bir şeyler lazım. Herkes nasıl bu kadar relax mutlu anlayamıyorum gerçekten.

Gün içerisinde hiçbir şey yapasım gelmiyor ki hocam, öz güvenim sağlam. Beni motive edecek bir şeyler lazım. Herkes nasıl bu kadar relax mutlu anlayamıyorum gerçekten.
Valla herkes mutlu mudur orasını bilmem :) Bence binde birdir :) İşi yine inanca getirecem hiçbir şey yapasım yok diyip durursan hiçbir şey yapmazsın. Bir ara hacettepeli uzman bir doktorla sohbet ederken çok tembel olduğunu söylemişti. Dedim bu kadar tembelseniz bu okul nasıl kazanıldı, bitirildi, ihtisası. Dedi eskiden çalışkandım şimdi tembelim. Ki gerçekten de kadının gözlerinden, hareketlerinden tembelliği çok rahat anlaşılıyordu. O zaman tuhafıma gitmişti dedikleri. Şimdi düşününce acaba tembel olduğu için mi tembel yoksa tembel olduğunu düşündüğü için mi tembel demeye başladım. Bence ikincisi

Geri
Yukarı