Stres testi sırasında fareyi hareket ettirince sistem kapanıyor

Merhaba.

Sisteme stres testi uyguluyorum ancak herhangi bir müdahalede bulunmuyorken bir sorun olmuyor ancak fareyi hareket ettirince veya tarayıcıda sekme acınca test sırasında PC kendini kapatıyor. PSU kaynaklı değil çünkü daha yeni NZXT C550 550W 80+ Bronze Yari Modüler 120mm Fanli PSU | ITOPYA PSU aldım, sıcaklıktan kaynaklı da değil gayet normal seviyedeler, desteğinizi rica ederim.

Sistem:
Ekran kartı: RX 6500 XT.
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
Windows 10 Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi uygulama ile test yapıyordunuz belki uygulamanın ayarında fareyi hareket ettirince testi sonlandır ve sistemi kapat gibi bi ayarı varsa açık olabilir. Yani farenin hareketi veya test ekranından ayrılıp başka sekmeye geçince bu testi sonlandırıp sistemi kapatmasını sağlayacak bir ayar olabilir belki programda. Belki de o ayar tetikliyor sistemin kapanmasını.

Hangi uygulama ile test yapıyordunuz belki uygulamanın ayarında fareyi hareket ettirince testi sonlandır ve sistemi kapat gibi bi ayarı varsa açık olabilir. Yani farenin hareketi veya test ekranından ayrılıp başka sekmeye geçince bu testi sonlandırıp sistemi kapatmasını sağlayacak bir ayar olabilir belki programda. Belki de o ayar tetikliyor sistemin kapanmasını.
occt üzerinden yapıyorum ancak sorun sadece test sırasında değil maalesef oyunlarda da nadirde olsa kapanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı