Çözüldü STRIX B450F GAMING Bellekler 2133 MHz Çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Gürkan Demir

Decapat
ASUS ROG STRIX B450F GAMING anakartını kullanıyorum. Bir de bellekler 2133 MHz'de çalışıyor.
Onları nasıl ayarlayabilirim voltajını falan? BIOS'tan pek anlamıyorum. Yanlış bir şey de yapmak istemiyorum çünkü BIOS sıkıntılı.

Çözüm
O seçeneği bulamadım bu bilgisayarın normalde BIOS'u falan güncel gelmesi gerekmiyor mu?

20200106_192800-3024x2268.jpg

Az önce attığınız resim efendim. AI Overclock Tuner'i Auto da bırakın, altındaki D.O.C.P ayarını ise RAM'lerinizin frekansına uygun olarak seçin.
Aynen belleklerin önceden 3600MHz'de çalışıyordu BIOS güncelledim UEFI format attım 2133 MHz'de çalışmaya başladı.

Aynen belleklerin önceden 3600MHz'de çalışıyordu BIOS güncelledim UEFI format attım 2133 MHz'de çalışmaya başladı.
BIOS'ta yazana diyorsan ona aldanma. Görev yöneticisini aç performanstan bak belleklerin kaç MHz'de çalıştığına. Eğer 2133 ise BIOS'tan XMP profilini devreye sokabilirsin.

Sürücüyü indirip kurdum genede 2133 MHz'de çalışıyor.
BIOS'ta yazana diyorsan ona aldanma. Görev yöneticisini aç performanstan bak belleklerin kaç MHz'de çalıştığına. Eğer 2133 ise BIOS'tan XMP profilini devreye sokabilirsin.
XMP profilini nasıl devreye sokabilirim?

@temmuzz Arkadaşta sanırım aynı anakart mevcut yardımcı olabilir. Ne yapacağını görselle anlatabilir.

Banim anakartım Gigabyte X570-I Aorus Pro Wi-Fi, tarif etmek zor aynı anakart değil sizinki ASUS sanırım. BIOS içinden biraz ararsanız kolaylıkla bulup değiştirebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı