STRIX B550-A vs B550 Gaming Edge vs B550M Aorus Elite

Bütçe
900-1500

KimOyunSevmezKi

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar. Ben yakın zamanda bir sistem toplayacağım ve ufaktan seçmeye, dizmeye başladım. Ama fiyatta bir yükseltmeye gitmeye karar kıldım. 2 seçenek arasında kararsız kaldım zira aralarında 500 TL gibi bir fark var. Bu farka değer mi ve başka öneriler var mı diye bir konu açmaya karar verdim.

Kasa seçilmediği için bunu alırsam beyaz bir kasa kullanacağım.

Wi-Fi olması iyi ama benim için çok kritik değil.

Bu da mini ve fiyat olarak daha uygun.

İşlemci olarak R5 5600X alacağım.
RAM olarak ise HyperX Fury 16x1 3200 MHz alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Ben yakın zamanda bir sistem toplayacağım ve ufaktan seçmeye, dizmeye başladım. Ama fiyatta bir yükseltmeye gitmeye karar kıldım. 2 seçenek arasında kararsız kaldım zira aralarında 500 TL gibi bir fark var. Bu farka değer mi ve başka öneriler var mı diye bir konu açmaya karar verdim.

Kasa seçilmediği için bunu alırsam beyaz bir kasa kullanacağım.

Wi-Fi olması iyi ama benim için çok kritik değil.

Bu da mini ve fiyat olarak daha uygun.

İşlemci olarak R5 5600X alacağım.
RAM olarak ise HyperX Fury 16x1 3200 MHz alacağım.

B550 GAMING Edge Wi-Fi. Kendim de kullanıyorum ve bayağı iyi bir anakart. Çok güzel OC'de yaparsınız.

Msi olan güzel bir model. Wi-Fi kullanmak internet hızından ve ping'den feragat etmeniz anlamına geliyor. Onun dışında ram olarak 1x16GB değil 2x8GB tercih edin.

B550 GAMING Edge Wi-Fi. Kendim de kullanıyorum ve bayağı iyi bir anakart. Çok güzel OC'de yaparsınız.
Teşekkürler

Msi olan güzel bir model. Wi-Fi kullanmak internet hızından ve ping'den feragat etmeniz anlamına geliyor. Onun dışında ram olarak 1x16GB değil 2x8GB tercih edin.
Bu bilgisayar en az 6-8 yıl kullanılacak. İleride 32 gb a çıkarma imkanı olması açısından öyle düşündüm

B550M Aorus Elite direkt eleyin. STRIX ile Gaming Edge benzer sayılır aslında bayağı. Direkt STRIX-F de alınabilir. Bir de ASUS'ta fazladan 4 pin CPU güç girişi de var. Gaming Edge ise sanırım ışığlı mışığlı girişi ve soğutma olarak daha iyi. STRIX alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı