STRIX B660-F vs MSI B660 Tomahawk

Feneronline77

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam. Başlıkta da belirtmiş olduğum iki anakart modelinden hangisinin diğerine göre VRM ile MOSFET sıcaklıkları daha iyidir? Kullanacağım işlemci 12700F ve benim için en önemli nokta anakartın çalışma sıcaklıkları. Ses yongası, portlar vs bunlar benim için ikinci planda. Sadece soğutma performansına göre bilen arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim. Çok fazla araştırdım farklı farklı sonuçlar gördüm. Bilgilendiren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak aklımdan bu geçiyordu ama aklıma sadece DDR5 desteği olduğu gelene kadar eğer öyle olursa RAM'lerinde değişmesi gerekecek. Ama ben yine de geleceğe yönelik olsun diye https://www.google.com/aclk?sa=l&ai...hUKEwjJv7Camcn3AhX9QvEDHTKiAzkQww8I_gg&adurl= tavsiye ederim.

Bu daha mantıklı.

Bu daha mantıklı.

Lakin bellek kısmınıda düşünmek gerekiyor. DDR5 belleklerin fiyatı zaten uçmuş vaziyette anakart değiştireyim derken bir de RAM'ler değişecek bütçe zorlanacak.

Ben soğutma performanslarını tam olarak bilmiyorum ama ben olsam ROG STRIX alırdım. Zira 6000 MHz RAM desteği var ise ona göre de soğutması vs. vardır diye düşünüyorum.

Lakin bellek kısmınıda düşünmek gerekiyor. DDR5 belleklerin fiyatı zaten uçmuş vaziyette anakart değiştireyim derken bir de RAM'ler değişecek bütçe zorlanacak.

Ben soğutma performanslarını tam olarak bilmiyorum ama ben olsam ROG STRIX alırdım. Zira 6000 MHz RAM desteği var ise ona göre de soğutması vs. vardır diye düşünüyorum.
Benim önerdiğim anakart DDR4 zaten, DDR5 para israfı.

Z690 yonga seti düşünmüyorum çünkü aldığım işlmecinin çarpan kilidi kapalı olduğundan illede z690 serisi olsun demiyorum ama şu z690 serisi anakartın soğutması benim attıklarımdan çok daha iyi dediğiniz bir anakart varsa önerilere açığım. Gigabyte Z690 Aorus Pro da daha önceden düşündüğüm bir anakart kafam oldukça karışık dediğim gibi anakartın soğutma performansı benim için en önemli nokta buna yönelik yardımcı olursanız sevinirim
Ek bilgi: Bütçe olarak ta en fazla 6000 tlye çıkabiliyorum.

Merhaba. Konunuzu yeni gördüm. Ben de 12700 işlemciye B660 anakart arıyorum. Aşağıdaki videoyu izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. 18 tane B660 anakart karşılaştırılmış. MSI Tomahawk gerçekten en iyisi gibi gözüküyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Z690 yonga seti düşünmüyorum çünkü aldığım işlmecinin çarpan kilidi kapalı olduğundan illede z690 serisi olsun demiyorum ama şu z690 serisi anakartın soğutması benim attıklarımdan çok daha iyi dediğiniz bir anakart varsa önerilere açığım. Gigabyte Z690 Aorus Pro da daha önceden düşündüğüm bir anakart kafam oldukça karışık dediğim gibi anakartın soğutma performansı benim için en önemli nokta buna yönelik yardımcı olursanız sevinirim
Ek bilgi: Bütçe olarak ta en fazla 6000 tlye çıkabiliyorum.

Z690 serisi anakart istemiyorsan MSI B660 Tomahawk en iyi seçenek olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı