STRIX G15 oyunlarda anlık donuyor

Gamer tıpçı

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, benim bilgisayarım ASUS ROG STRIX G15. İslemcisi ve ekran karti iyi. Oyunlarda yüksek FPS alıyorum. Sorunum şu oyunlara girerken yüksek ayarlarda bazen anlık donmalar veya atmalar olabiliyor. CS:GO'da Windows tuşuna basınca 2-3 saniyelik donuyor bazen göz kırpıyor. Valorant'ta da oluyor. Bu normal mi? Bilgisayarın anlık değisimlere yetişememesi, yoksa laptopum sorunlu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben masüstündede dediğinizi çektim Windows'ta ekran donup donup durdu ekranın yarısı siyahlaştı FPS düşük geldi tuhaf işler.

Benimki oyle degil hocam boyle oyuna girerken ve cikarken anlik donmalar var bazen de kararip geliyor ekran goz kirpiyor.
Ben masüstündede dediğinizi çektim Windows'ta ekran donup donup durdu ekranın yarısı siyahlaştı FPS düşük geldi tuhaf işler.

Benim neden boşta 70 derece yükte 82 Valorant.

Şu an operadayım işlemci 70 derece.

Benimki 40 kusur hocam.

Asus ustasini cagiralim @xbea
Throttle ustasini cagiralim @erengore
Süper kahramanlar!!
Dönüşme zamanı!!

@Gamer tıpçı normal değil. Bence Throttle zaten oluyor ama sorununuz bununla alakalı değil. Bir tür kararsız sistem görüyorum. Minik kırpmalardan da bahsediyorsunuz. Şimdi ilginç bir şey deneyeceğiz. Muhtemelen işe yarayacak. Şimdi hatta arkadaşlar ne alakası var siye içinden geçiriyor.

İntel GPU ile alakalı değil bu. Böyle olsa daha farklı bir şey düşündüm ama yine de önlemimizi alırız. İntel GPU'nuzu Intel'in sitesinden güncelleştirin. Hatta DDU ile kaldırıp bile kurabilirsiniz.

Ancak sorun bence Nvidia GPU ile alakalı. Nvidia GPU'yu DDU ile kaldırın. Windows kendisi kursun. Bir deneyin lütfen.

Sorunu çözerse birkaç şey daha deneyeceğiz. Bazen Undervolt aksine kararlılığı arttırıyor. Minik Throttle'ların aksine minik takılmalar limitlerin esnek olmaması ile alakalı olabilir. Bunlar giderilebilir. İlk dediğimi yapın ardından da sonrasında:

ThrottleStop indirin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından şu 3 kısmın ekran görüntüsünü gönderin:

ThrottleStop Ana Ekranı
ThrottleStop FIVR sekmesi
ThrottleStop TPL sekmesi.

Benimki oyle degil hocam boyle oyuna girerken ve cikarken anlik donmalar var bazen de kararip geliyor ekran goz kirpiyor.

Benimki 40 kusur hocam.

Fan profili ne acaba?

Süper kahramanlar!
Dönüşme zamanı!

@Gamer tıpçı normal değil. Bence throttle zaten oluyor ama sorununuz bununla alakalı değil. Bir tür kararsız sistem görüyorum. Minik kırpmalardan da bahsediyorsunuz. Şimdi ilginç bir şey deneyeceğiz. Muhtemelen işe yarayacak. Şimdi hatta arkadaşlar ne alakası var siye içinden geçiriyor.

Intel GPU ile alakalı değil bu. Böyle olsa daha farklı bir şey düşündüm ama yine de önlemimizi alırız. Intel GPU'nuzu Intel'in sitesinden güncelleştirin. Hatta DDU ile kaldırıp bile kurabilirsiniz.

Ancak sorun bence NVIDIA GPU ile alakalı. NVIDIA GPU'yu DDU ile kaldırın. Windows kendisi kursun. Bir deneyin lütfen.

Sorunu çözerse birkaç şey daha deneyeceğiz. Bazen undervolt aksine kararlılığı arttırıyor. Minik Throttle'ların aksine minik takılmalar limitlerin esnek olmaması ile alakalı olabilir. Bunlar giderilebilir. İlk dediğimi yapın ardından da sonrasında:

ThrottleStop indirin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından şu 3 kısmın ekran görüntüsünü gönderin:

ThrottleStop ana ekranı.
ThrottleStop fıvr sekmesi.
ThrottleStop tpl sekmesi.

Hocam ThrottleStop çalışmıyor bizde.
Bakın.
Fan profili ne acaba?

Bakın.

Sadece Opera açık.

Benimki 40 kusur hocam.

Hocam bir ihtimal soğutucunuz var mı?

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-16_214902.png
    resim_2021-08-16_214902.png
    160,3 KB · Görüntüleme: 27
Fan profili ne acaba?

Bakın.

Sadece Opera açık.

fanı otomatik değişiyor knk
Fan profili ne acaba?

Bakın.

Sadece Opera açık.

1629140201556.png

hayır soğutucum yok
Süper kahramanlar!!
Dönüşme zamanı!!

@Gamer tıpçı normal değil. Bence Throttle zaten oluyor ama sorununuz bununla alakalı değil. Bir tür kararsız sistem görüyorum. Minik kırpmalardan da bahsediyorsunuz. Şimdi ilginç bir şey deneyeceğiz. Muhtemelen işe yarayacak. Şimdi hatta arkadaşlar ne alakası var siye içinden geçiriyor.

İntel GPU ile alakalı değil bu. Böyle olsa daha farklı bir şey düşündüm ama yine de önlemimizi alırız. İntel GPU'nuzu Intel'in sitesinden güncelleştirin. Hatta DDU ile kaldırıp bile kurabilirsiniz.

Ancak sorun bence Nvidia GPU ile alakalı. Nvidia GPU'yu DDU ile kaldırın. Windows kendisi kursun. Bir deneyin lütfen.

Sorunu çözerse birkaç şey daha deneyeceğiz. Bazen Undervolt aksine kararlılığı arttırıyor. Minik Throttle'ların aksine minik takılmalar limitlerin esnek olmaması ile alakalı olabilir. Bunlar giderilebilir. İlk dediğimi yapın ardından da sonrasında:

ThrottleStop Ana Ekranı
ThrottleStop FIVR sekmesi
ThrottleStop TPL sekmesi.
denemey çalışacam hocam ama beceremem öyle şeyleri ben

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-16_220533.png
    resim_2021-08-16_220533.png
    101,4 KB · Görüntüleme: 37

Geri
Yukarı