STRIX G17 almaya değer mi?

Darboğaz yapıyor gibi gözüküyor, laptop tarafında ki işlemciler muhtemelen RTX 3070'e kadar dayanabilir.
5-6 sene sonra laptop tarafındaki özellikler nasıl olacak merak ediyorum.

İ9 yaparmi acaba?
3080 Max-p direk 2K kartı. 3070 Max-p ve 3080 Max-Q ise PUBG, Apex gibi oyunlarda 2K kartı, RDR 2, Cyberpunk gibi oyunlarda 1080P/1200P çekilerek oynanması daha mantıklı. Darboğaz olacak belli bir FPS'ten sonra elbette. Örneğin masaüstü 3060 Ti ve sonrası kartlar PUBG, Apex gibi oyunlarda 1080P'de darboğaz yapmakta.
1.5, 2 sene sonra grafikler artınca darboğaz kalmaz zaten.

Aynen hocam alsam mi acaba GE76 3080.
Darboğaz yapıyor gibi gözüküyor, laptop tarafında ki işlemciler muhtemelen RTX 3070'e kadar dayanabilir.
5-6 sene sonra laptop tarafındaki özellikler nasıl olacak merak ediyorum.

Asllinda RDR2 de 1080p de yok ama bu oyunlarda var.

Sistem fiyatlarının uçması yüzünden ben dahil herkes gaming laptoplara yöneldi. 11. nesil intel işlemci konfigürasyonları çıkmaya başladı. İsterseniz onları bekleyin.

Sistem fiyatlarının uçması yüzünden ben dahil herkes Gaming laptoplara yöneldi. 11. nesil Intel işlemci konfigürasyonları çıkmaya başladı. İsterseniz onları bekleyin.

Aynem hocam ya i9 10.nesil ya da 11.nesli olabilir GE76 3080 alirsam yurt dişindan alirim hocam.
11.nesil bekleyin arada çok fark olacak hatta darboğaz çok daha azalacatır.

Azalırmı bitermi hocam bitmesi lazım 2K da.

Aynem hocam ya i9 10.nesil ya da 11.nesli olabilir GE76 3080 alirsam yurt dişindan alirim hocam.

Azalırmı bitermi hocam bitmesi lazım 2K da.
3070 ile 3080 arasında ciddi performans farkı yok hocam. Bir bölümden sonra iş işlemciye kalıyor. Bu yüzden hızlı davranıp 5800h rtx 3070 konfigürasyonunda laptop aldım Asus tuf a15. Sattığım 5600x rtx 3070li masaüstü sistemimle arasında %10-15 kadar az fark var. 3070 yeterli gibi :) İncelemelerde de araştırıp bazı durumlarda power limit yüzünden 3080de 3070 kadar perf. veriyordu çünkü.

4K'da olmuş ve 2K GTA 5'te de olmuş testleri atayım hocam.
Oyun kaynaklı olabilir zaten eski bir oyun sonuçta. GTA zaten darboğazın çok yaşandığı bir oyun. Benim buradaki kriterim Apex Legends, darboğazın bana göre en net belli olduğu oyunlardan.
MUX switchte burada bir etken açılmadığında darboğaz olabiliyor bazen.

Oyun kaynaklı olabilir zaten eski bir oyun sonuçta. GTA zaten darboğazın çok yaşandığı bir oyun. Benim buradaki kriterim Apex Legends, darboğazın bana göre en net belli olduğu oyunlardan.
MUX Switch'te burada bir etken açılmadığında darboğaz olabiliyor bazen.

Bu testi yapan abimiz dGPU yani MUX'u açiyor hep ama benim anlamadiğim GTA 5'te Full ayarda 2K da bir de darboğaz olması %80 kullanimda ekran karti yeni intelerle çözülebilir belki?

Alınır hocam. Ben aldım haziran sonu elime geçecek inşaallah. Gaming laptop konusunda epey araştırma yaptım. Çoğu performanslara baktım, marka kıyaslarına darboğazlarına ve size diyebileceğim şu Intel laptop alacaksanız 10. nesil Intel laptop almanızı önermem. 11.nesili bekleyin. 10.nesil yerine Ryzen 9 5000 serisi çok çok iyi. Ekran kartı eğer 2K 4K görüntü istiyorsanız RTX 3080 FHD istiyorsanız RTX 3070 ve 3060a bakmanızki darboğaz olmasın. Marka olarak RTX 3070'te en mantıklısı Lenovo Legion 7 Pro, ASUS ROG STRIX G17, alienware m15 r4 sebebini aşağıdaki linki inceleyip daha iyi anlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı