STRIX G513 laptopta Valorant kasıyor

pasamonaco

Femtopat
Daha fazla  
RTX 3050 Ti, 16 GB RAM, Ryzen 7 4800H sistemli ASUS ROG STRIX G513 laptop aldım. Fakat Valorant'a giriş yaptığımda oyun aşırı derecede kasıyor ve düşük FPS veriyor. Ekran kartı sürümüm güncel ve grafik ayarlarım performans odaklı. Sorun neden kaynaklı olabilir? Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sanırım bu işlemcinin dahili grafik kartı var. Ekran kartı yerine işlemcinin grafik kartına bağlanmış olabilirsiniz ama tam olarak emin değilim.

RTX 3050 Ti, 16 GB RAM, Ryzen 7 4800H sistemli ASUS ROG STRIX G513 laptop aldım. Fakat Valorant'a giriş yaptığımda oyun aşırı derecede kasıyor ve düşük FPS veriyor. Ekran kartı sürümüm güncel ve grafik ayarlarım performans odaklı. Sorun neden kaynaklı olabilir? Yardımcı olabilecek var mı?

Hocam masaüstüne sağ tıklayıp NVIDIA denetim masasını açıp çıkan sekmede sağ tarafta kalan PhysX sekmesine girin, orada varsayılan işlemci olarak ekran kartınızı seçin muhtemelen sorun çözülecektir.

Son düzenleme:
Bilgisayarda gezinirken bilinçsizce hatayı düzelttim arkadaşlar. Gözümden kaçan bir detay oldu bunu sizinle de paylaşayım belki faydası dokunur. Ayarlar içerisinde bulunan Windows Update kısmında birden fazla bekleyen güncelleme vardı hepsini güncelledikten sonra sorun çözüldü. Sizlerde eğer benim gibi sorun yaşıyorsanız denemenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı