STT tarihi geçmiş ayran içmek

Abi ben o şekil puding yedim, yoğurt yedim, ayran içmedim ama fanta soda falan içtim hiçte bi'şey olmadı bence sanada olmaza ama tabii sen bilirsin.

Tadı düzgün olsa yine bir şey demeyeceğim ama tadının bozulmuş olduğunu anlatmışsınız. Bir de karnım da ağrıyor diyorsunuz.
Son kullanma tarihi geçtiği halde bozulmamış (tadı da yerindeydi) gıda da gördüm, son kullanma tarihi geçmeden bozulmuş gıda ürünü de gördüm.
Riske değmez.

Abi ben o şekil puding yedim, yoğurt yedim, ayran içmedim ama fanta soda falan içtim hiçte bir şey olmadı bence sanada olmaza ama tabii sen bilirsin.
Hocam bir gün zehirlenebilirsiniz söz konusu sağlık olunca bunlara dikkat etmek gerek şimdiye kadar olmadı ama bu olmayacağı anlamına gelmez.

Bugün Adana söyledim.
Ayran söylemeyi unutmuşum evde vardı dedim içeyim.
Ekşi geldi çok değildi ama bir şey olmaz deyip içitm salaklık işte.
Ayran bitti masaya koyduum STT gözüme çarptı.
02.11.2020 yazıyordu.
Bir sıkıntı olur mu hastaneye gitmem gerekir mi?
2 Saat önce içtim şu an karnım ağrıyor.
Başka bir şey olur mu?

Kesinlikle git fakat tam korunmayla giit eldivenini tak. Maskeni ne olursa olsun çıkarma. Süt ve et zehirlenmesi çok ama çok riskli, tehlikelidir.
Şimdi acile mi gideyim yarın mı?

Şimdi git.

Hocam ben o tarz şeyleri çok takmıyorumu tabi çok geçmedikçe. Mesela yoğurtun son tüketim tarihi 1 gün geçmişse hala yerim. Çünkü genelde tavsiye edilen son tüketim tarihi oluyor. Her tavsiyeyi dinlemek zorunda değilsin.
Süt ürünlerinin hepsi S.K.T oluyor çünkü süt ürünleri bakterilerin üremesi için çok iyi bir ortam ve kısa sürede büyük zararlar verebilecek kadar bakteri üreyebiliyor. Sizin dediğiniz daha çok katı ve bozulduğunda daha az zarar verecek şeyler için geçerli. T.E.T.T ile S.K.T arasındaki fark bu.

Geri
Yukarı