Stüdyo Tipi Mikrofon Tavsiyesi

TheDerebeyi

Hectopat
Profesyonel ses kayıtları ve seslendirmeler yapmak istiyorum ama bütçe kısıtlı ve acil bir şeyler lazım.
Aliexpress'ten 1 ay bekleyemem maalesef, uygun fiyatlı gidip direkt mağazadan alabileceğim bir stüdyo tipi mikrofon önerebilir misiniz? Veya Türkiye merkezli hemen teslimat yapabilecek çevrimiçi alışveriş merkezleri de olabilir.

Ses kayıtları daha çok seslendirmeler için olacak, pürüzsüz bir kayıt alabilmeliyim.
İşimi görecek düşük fiyatlı bir şey var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
En uygun BM 800 var. Çinden alırsan 80 TL gittigidiyor da satışta 129 TL.

BM800'ün dip ses sorunu var. Samson Go veya Blue Snowball İce tavsiye ederim.
Bende yakın zamanda bunlardan birisine geçeceğim.

BM 800'ün nasıl bir dip ses sorunu var? Kullandınız mı? Mixer veya PreAMP ile mi kullandınız? Önerdiğiniz ürünlerin bütçesinde (300-350 TL) Behringer C-1 gibi bir stüdyo mikrofonu alınabilir.​
Birşey hakkında sorunu var diyerek bir kenara atmayın, nedenlerini yazın, herhangi bir nedeni yoksa da bu şekilde yazmasanız daha iyi. Bahsettiğiniz sorunun kaynağından emin olmanızı öneririm. Dip ses mikrofon haricinde diğer donanımlardan da kaynaklabilir.​
BM 800, 80 TL için gayet iyi bir ürün. Youtube üzerinde müzisyenler tarafından birçok incelemesi de mevcut.​

Behringer C1 için ses kartı veya mixere ihtiyaç duyulacaktır USB çıkışlı varsa alınabilir ama arkadaş bütçesini belirtirse daha iyi yardımcı olabiliriz

BM 800'ün nasıl bir dip ses sorunu var? Kullandınız mı? Mixer veya PreAMP ile mi kullandınız? Önerdiğiniz ürünlerin bütçesinde (300-350 TL) Behringer C-1 gibi bir stüdyo mikrofonu alınabilir.​
Birşey hakkında sorunu var diyerek bir kenara atmayın, nedenlerini yazın, herhangi bir nedeni yoksa da bu şekilde yazmasanız daha iyi. Bahsettiğiniz sorunun kaynağından emin olmanızı öneririm. Dip ses mikrofon haricinde diğer donanımlardan da kaynaklabilir.​
BM 800, 80 TL için gayet iyi bir ürün. Youtube üzerinde müzisyenler tarafından birçok incelemesi de mevcut.​

Evet aktif olarak kullanıyorum. Ses kartsız veya basit bir USB ses kart ile kullansanız bile dip ses sorunu mevcut. İyi bir ses kartına ve kabloya ihtiyaç duyuyor bu da ek masraf demek. Ayrıca C-1'den tam kalite alabilmek için yine ses kartına ihtiyaç duyacaksınız. Her halükarda avantajsız bahsettiğiniz ürünler.

Bana verilen işin başkasına verilmesini rica ettim çünkü kısa vadede bu soruna bir çözüm getiremeyeceğim gibi. Ama yine de bir kaç ekipman almak istiyorum. Bütçe sıkıntı değil orta segmentte ekipmanlar olsun yeter. Çok pahalı şeylere girişmeye gerek yok. Uygun fiyatlı ürünler arıyorum. 20 dolara Bm-800'ün bariz bir dip sesi var. Fakat fiyatına göre kalitesi iyi evet ama her türlü bir yerde beni tıkayacaktır.
Ses kartı olarak da bir şeye bakmak istiyorum. Dediğim gibi seslendirme için gerekli bu ekipmanlar. Ses kartı olarak şuan elimde bir şey yok. Ona da bakıyorum şu sıralar. Yüksek bir mikrofon seçsem bu sefer ses kartı masrafı da artacak. Bunun haricinde bm-800 her gürültüyü alıyor diye biliyorum. Biraz o yönde de daha izole bir mikrofon arıyorum. Eğer üstünden kalkamazsam bu işin bm-800 ile devam edeceğim.

Giriş seviyesi ses kartı olarak M-Audio Fast Track ses kartlarını tercih edebilirsiniz 2-3 yıl kadar kullandım ve memnun kaldım.

Mikrofon olarak benim ilk tercihim Behringer C1 olmuştu en giriş seviyesinden BM-800 gibi mikrofonlardan kat kat daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ama biraz daha uzun soluklu idare edecek bir cihaz arıyorsanız MXL 440 işinizi gayet görecektir. Ayrıca önerdiğim ses kartı da giriş seviyesindeki bu mikrofonlar ile gayet tıkırında çalışacaktır.

Pek konuyla alakalı değil ancak yanılmıyorsam Behringer C1 kullanıyorsunuz ve benim size bir sorum var, @ThalesBY

Bende Behringer C1-U modeli var, USB'li olan, ancak dipses sorunum var (ilk aldığımda çok iyiydi ama nedense şu an böyle bir sorunum var) bunun için ses kartı almak istiyorum ancak USB'li olduğu için ses kartı da bulamadım maalesef, bana ne önerirsiniz? Herhangi bir aparat ile jak'a dönüştürüp onu ses kartına bağlayabilirim mümkünse tabii.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı