Stüdyo Uygulamaları İçin Laptop Önerisi

xzeroq

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir bilgisayar almayı planlıyorum. Şuan kullandığım laptop (i5 4. nesil) işlemciye sahip eski bir laptop. O yüzden yenilmeyi planlıyorum. Tıkanma, donma olmadan. Stüdyo programlarını kaldırabilecek, bir laptop sahibi olmam için en az, hangi donanımlara sahip bir laptop satın almam gerekmektedir?

Yeni bir bilgisayar almayı planlıyorum. Şuan kullandığım laptop (i5 4. nesil) işlemciye sahip eski bir laptop. O yüzden yenilmeyi planlıyorum. Tıkanma, donma olmadan. Stüdyo programlarını kaldırabilecek, bir laptop sahibi olmam için en az, hangi donanımlara sahip bir laptop satın almam gerekmektedir?
Stüdyo derken video veya grafik tasarımı yoksa müzik DAW(aranje) programları için mi? Video ve grafik tasarım icin güçlü ekran kartları lazım ama müzik için ise zaten harici bir midi ses kartı alamak zorundasınız. Ama iksi icinde intel i5 veya i7 6, 7, 8 nesil işlemci ddr4 en az 8 GB ram hızlı veri transferi için m2 ssd ve oldukça çözünürlüğü yüksek leptaplardan yana seçim yapmalısınız.

Öncelikle çok özür dilerim. Müzik için planlıyorum. Bütçem, şuan için 3000 TL, Fakat bütçeyi artırabilirim. Sadece şuan için 3000, yani illaki bütçemi artırmam gerekiyorsa artırabilirim.

Arkadaşlar i5 4200u işlemcim var, Şuan kullandığım dizüstünde. Sizce Cubase veya o tarz programlarda sorun yaratır mı ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı