SU 630 SSD performansı nasıl?

ByBerlin

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Şu 2 haftadır Valorant'ta aşırı derecede büyük FPS kaybı yaşarken pingim iyi idi.
Fakat FPS sıkıntım geçti (sununcuların çökmesi ve Riot'un buglarının artmasından kaynaklı olduğunu fark ettim)
--------------------------------------
Fakat bugün de şu birkaç gündür ise pingim artıyordu 60-1100 arası gelip gidiyordu.
Bende kendi internetimi açtım ve öyle oynayaım dedim fakat 200 ping sabit alıyordum.
(Yıllardır aynı kablolu internet cihazını kullanıyorum)
-----------------------------------------------------------
Bugün biraz şüphelendim.
Ya internet cihazım eskidiği için yüksek ping alıyorum ya da herkesin "kronik sorunlu" olarak bahsettiği "su 630" kullandığım için çıkıyordu pingim.

1625086147285.png

Şimdi bu SSD performansı iyi mi? (bu bilgisayarı 0. el olarak aldım yaklaşık 6 ay oluyor)
Ekranda da gördüğünüz gibi bilgisayarım kabarık yani 240 GB olan SSD'nin yarısı dolu.

--------------- Kusura bakmayın konuyu biraz karışık anlattım--------------
Konu biraz dağınık ama kısaca şöyle sorayım.
Bilgisayara format atarsam ping sorunum düzelir mi?
Yani şu sıralar pingim SSD ile alakalı değildir herhalde?

Merhabalar.
Şu 2 haftadır Valorant'ta aşırı derecede büyük FPS kaybı yaşarken pingim iyi idi.
Fakat FPS sıkıntım geçti (sununcuların çökmesi ve Riot'un buglarının artmasından kaynaklı olduğunu fark ettim)
--------------------------------------
Fakat bugün de şu birkaç gündür ise pingim artıyordu 60-1100 arası gelip gidiyordu.
Bende kendi internetimi açtım ve öyle oynayaım dedim fakat 200 ping sabit alıyordum.
(Yıllardır aynı kablolu internet cihazını kullanıyorum)
-----------------------------------------------------------
Bugün biraz şüphelendim.
Ya internet cihazım eskidiği için yüksek ping alıyorum ya da herkesin "kronik sorunlu" olarak bahsettiği "su 630" kullandığım için çıkıyordu pingim.

Eki Görüntüle 1091348

Şimdi bu SSD performansı iyi mi? (bu bilgisayarı 0. el olarak aldım yaklaşık 6 ay oluyor)
Ekranda da gördüğünüz gibi bilgisayarım kabarık yani 240 GB olan SSD'nin yarısı dolu.

--------------- Kusura bakmayın konuyu biraz karışık anlattım--------------
Konu biraz dağınık ama kısaca şöyle sorayım.
Bilgisayara format atarsam ping sorunum düzelir mi?
Yani şu sıralar pingim SSD ile alakalı değildir herhalde?

Ben olsam 870 EVO ile SSD'yi güncellerdim hocam.

Kronik sıkıntılı bir SSD. Aynısını kullandım zamanında, mavi ekrandan masaüstüne bile gidemedim. Ama arada sağlam olanları çıkıyor arkadaşım 1 senedir kullanıyor daha sıkıntı çıkmadı. Bende ki sorun 3 ayda olmuştu. Değişim ile yenisi gelmişti oda 3 ayda patladı. Yani arada bir iyileri çıkıyor ama genel olarak sıkıntılı bir SSD sanırım.

Kronik sorunlu bir model garantisi varsa yollayın. Aynı modeli ben 2 aydır kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım şanslı bir insanım herhalde.

C (120 GB) 70 sağlıklı.
D (98 GB ) 78 sağlıklı yazıyordu.
Kronik sıkıntılı bir SSD. Aynısını kullandım zamanında, mavi ekrandan masaüstüne bile gidemedim. Ama arada sağlam olanları çıkıyor arkadaşım 1 senedir kullanıyor daha sıkıntı çıkmadı. Bende ki sorun 3 ayda olmuştu. Değişim ile yenisi gelmişti oda 3 ayda patladı. Yani arada bir iyileri çıkıyor ama genel olarak sıkıntılı bir SSD sanırım.

Ping sıkıntım SSD ile alakalı değilse genel olarak aşırı derece bir sıkıntım olduğunda sanmıyorum.
Mavi ekran hatası da yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı