Şu an bilgisayar almak mantıklı mıdır?

Arkadaşlar bu yaz PC alacaktım. Ancak fiyatlar çok arttı. Daha fazla artar mı yoksa düşer mi? Eskiden monitör dahil 3000 TL'lik sistem 4700 TL olmuş. İleride fiyatlar düşer mi? Yoksa şimdi alınır mı?
Hocam benim mantığım size saçma gelebilir belki ama yinede anlatmak istiyorum izninizle.

Eğer böyle "bu sene fiyatlar çok arttı bekleyip ucuzlayınca alırım" şeklinde bir düşünce ile ilerlerseniz kim bilir kaç ay veya kaç sene sonra anca alırsınız. Ben bana göre en mantıklısını yapıyorum. Param biriktikçe yeni donanım alıyorum. Ve bir sonraki parçanın parasını biriktirene kadar hakkında elimden geldiğince bilgi edinmeye çalışıyorum. Neden mi tek tek alıyorum?

Çünkü fiyatlar çok pahalı gibi bir düşünce ile ilerleyince ne zaman alacağım belli olmuyor. Kim bilir belki 2 sene sonra fiyatlar anca düşer. Hemde toplamaya başlamış oluyorum. Parçaları tek tek alıyorum. En son hepsini aldığımda montajını yapıp keyfime bakmayı planlıyorum.
Buraya kadar değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. :)

Hocam benim mantığım size saçma gelebilir belki ama yinede anlatmak istiyorum izninizle.

Eğer böyle "bu sene fiyatlar çok arttı bekleyip ucuzlayınca alırım" şeklinde bir düşünce ile ilerlerseniz kim bilir kaç ay veya kaç sene sonra anca alırsınız. Ben bana göre en mantıklısını yapıyorum. Param biriktikçe yeni donanım alıyorum. Ve bir sonraki parçanın parasını biriktirene kadar hakkında elimden geldiğince bilgi edinmeye çalışıyorum. Neden mi tek tek alıyorum?

Çünkü fiyatlar çok pahalı gibi bir düşünce ile ilerleyince ne zaman alacağım belli olmuyor. Kim bilir belki 2 sene sonra fiyatlar anca düşer. Hemde toplamaya başlamış oluyorum. Parçaları tek tek alıyorum. En son hepsini aldığımda montajını yapıp keyfime bakmayı planlıyorum.
Buraya kadar değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. :)
Elimde şuan laptop var. Yapabildiğim en iyi update yaptım laptopa.

Dolar 1.7 Olmuş Bilgisayar Alınmaz Bu Zamanda… – Simply No Continuity

:(

Sakın almayın dolar çok yüksek(!). Almamanız için bir sebep yok, ben beklerim ekonomi iyileşsin corona düzelsin diyorsanız çok sabırlı olmalısınız ve ömrünüz buna yetmeli :D Bilgisayar her zaman alınır.

Geri
Yukarı