Şu an en temiz meslek nedir?

Selamlar, başlıkta tam ifade edemedim. LGS senem, iyi bir liseyi hedefliyorum ve kendime inanıyorum. Meslek hedefim askeri pilotluk fakat onun sağlık mülakatıymış, atanmasıymış oymuş buymuş zor.

Sizce şu anda en rahat atanabileceğiniz veya olabileceğiniz meslek ne? Okusam bile ne iş yapabilirim ki?
Tefecilik , yani modern adıyla komisyonculuk en rahat meslek. Algı yok vergi yok. Herşeyden komisyon al yolunu bulursun. Bak yemeksepeti.com'a lokanta başı 10'ar lira komisyonla yolunu buluyor.

Söz sanatlarını kullanarak aslında durumu anlatmaya çalıştım ama anlamamışsın.
Sevinirim. Sevinirim.)

Anlamadığımdan değil örneği yanlış verdiğinden dolayı söyledim. Doktorların hepsi cerrah değil. Üstüne saçma bir iğneleme yapmaya çalışmışsın gene sinirlendim.

@batuzbk yazdığım şey vurgulama yapmak için bir örnek vermek içindi. Her doktorun cerrah olmadığını biliyorum, örnek olduğu için öyle düşünmen gerekiyordu. Aslında gayet açıktı yazdığım ama neyse tartışmaya gerek yok. Konu sapmasın.

Selamlar, başlıkta tam ifade edemedim. LGS senem, iyi bir liseyi hedefliyorum ve kendime inanıyorum. Meslek hedefim askeri pilotluk fakat onun sağlık mülakatıymış, atanmasıymış oymuş buymuş zor.

Sizce şu anda en rahat atanabileceğiniz veya olabileceğiniz meslek ne? Okusam bile ne iş yapabilirim ki?

Popçu ve topçu.
Edit: İleride topçu olursam Technopat'tan söz edeceğim :D

Yazılımcı ol evladım, geleceğin mesleği. Şaka bir yana gerçekten yazılım mühendisliği düşünebilirsiniz. Onun dışında aklımda ben polise yakalanmam diyorsanız bir kaç şey daha var.

Yeni konular

Geri
Yukarı