Şu Anki Nesil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

İbrahim Zdemir

Terapat
Sosyal Tayfı
Katılım
2 Haziran 2015
Mesajlar
13.218
Makaleler
106
Çözümler
118
I7 7700K güzel bir işlemci. Ama Ryzen'in karşışında yetersiz... RX4xx, GTX 1xxx alamadık, darısı VEGA'ya...

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Arada kaldıklarını düşünüyorum. Bir yandan sürekli pompalanan dogmatik eğitim, öbür yandan sürekli ilerleyen bilim ve hepsinin elinde son model cep telefonu ile bu çocuklar er ya da geç gerçekleri fark edecektir.

Birsinin kafasını kumdan çıkartıp "bize palavra okuyan bu beyin yoksunlarından bir tanesi bile bilim ve teknoloji üretemiyor. Oysa ki her gün kafir diye laf attıkları elimdeki telefonu üretiyor." demesi gerekiyor. Ben bunu diyebildiğim için sıyrıldığımı düşünüyorum.
İş kafada bitiyor...
 

Cleante

Hectopat
Katılım
15 Ocak 2017
Mesajlar
1.685
Çözümler
3
Yer
Edirne
İlk öncelikle burada bile İslam'ı tam anlamıyla bilmeden itham ettiğiniz ortaya çıkıyor. Çünkü Müctehid olmayan birisi ayeti açıklasa ve açıklaması doğru olsa bile hata etmiş olur. Bununla ilgili bir çok hadis var size bir kaç tanesini göstereyim:
"Kuran-ı kendi görüşüyle açıklayan, verdiği mana doğru olsa bile hata etmiş olur." [Nesai]
"Kuran'a ehliyeti olmadan mana veren , cehennemde azap görecektir." [Tirmizi]
Bu inceliği bilen Hz. Ebu Bekir "Kur'anı kendi görüşümle tefsire kalkarsam, beni hangi yer taşır, hangi gök gölgeler." buyurmuştur. [Şir'a]
Çok doğru. Bir sürü tefsir okudum ve bir çok kişi farklı yorumlamış kelimeleri. Dediğim gibi direk Arapçadan çevirdiğimde çok farklı anlam çıkıyor. Bakara Suresinde çok farklı yorumlamaları okudum. Yani kapalı kadınlara laf atılıyor, bu açığa kapan demek gibi özgürlüğü kısıtlayıcıdır. Türkiye de ki bir çok kapalı kadına sorsan, kapalı olmaktan memnunlar. Bir kadının iffetini bu şekilde korumaya çalışmasının nesi yanlış. Öyle bir şekilde açıklıyorlar ki, sanki İslam Bilime karşıymış gibi. Bunları nerede okuyorlar anlamış değilim. En azından bir dindar insan Avrupa insanı gibi kadınları sadece cinsellik olarak görmüyor. Kendi karının orasını burasını açarak sokakta dolaşmasına izin vermekse medeniyet dediğin olay, yere batsın.
 

Hexagram

Kilopat
Katılım
4 Ağustos 2014
Mesajlar
511
Şu anki nesil her zamanki nesil gibi. Bir moda patlayıverir, herkes tarafından kullanılır, özendirilir ve sürüklenir gider. Bu zaten değişmemiştir ki hiçbir zaman. Ancak genele bakıldığı zaman ahlak seviyesinde ve kafayı kullanmada Türkiye olarak bir sorun var gibi.
Din konusuna gelirsek, inanan arkadaşlar bence anlatmasın. Benim anlattığım her konuda genelde cool bir cevap ile kilitlendi konu. Bırakın din yüzünden kaybedildiğini sananlar inanmasın, takmasın. Sizin sorumluluğunuz değil. Din ve bilimin birbirinden satırla ayrıldığını düşünen örümceklere anlatamazsınız.
 
KS
KS
Xamazunga

Xamazunga

Kilopat
Katılım
23 Aralık 2013
Mesajlar
833
Makaleler
1
Yer
Adana, Turkey
Bilim üretilmemesini ve diğer ülkelerden geri olmamızın sebebini İslam'a yükleyen insanları gördükçe benim de kahkaha atasım geliyor. Bir de bilimsel açıklama yaparmış gibi yazarlar ve "yobaz, İslamcılık, baskı" gibi kelimeler de bu tür açıklamalarda evrenseldir.

Halbuki bilmezler özgürlük özgürlük diye yırtındıkları şey Amerika ideolojisinden başka bir şey değildir. Bunlara göre vücudunu sanat galerisi gibi sergilemeyen insanlar özgür değildir.

Kölelik filan diyorsunuz, asgari ücreti eleştiriyorsunuz, "az para, çok iş" düşüncesine karşı çıkıyorsunuz fakat bunları dünyaya getirenlerin ideolojilerini benimsiyorsunuz. Yok yani kominist insanı bile anlarım bu durum karşısında.

Neyse, zaten ben böyle bir konu açmazdım, bir konuya mesaj yazdım bu şekilde Mod'lar da bu şekilde konu oluşturmuşlar. Ben biliyordum böyle kavga olacağını burada. Herkesin görüşü kendine başka görüşlere çamur atmayın.
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı