Şu Anki Nesil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arada kaldıklarını düşünüyorum. Bir yandan sürekli pompalanan dogmatik eğitim, öbür yandan sürekli ilerleyen bilim ve hepsinin elinde son model cep telefonu ile bu çocuklar er ya da geç gerçekleri fark edecektir.

Birsinin kafasını kumdan çıkartıp "bize palavra okuyan bu beyin yoksunlarından bir tanesi bile bilim ve teknoloji üretemiyor. Oysa ki her gün kafir diye laf attıkları elimdeki telefonu üretiyor." demesi gerekiyor. Ben bunu diyebildiğim için sıyrıldığımı düşünüyorum.

İnsanların dinlerine, ırklarına, yaşantısına, parasına kısacası herşeyine göre sınıflandıran ve yarını düşünmeyip sadece bugün için çalışan bir nesil yetişiyor. İyiliğin, bilimin, mutluluğun ve daha birçok şeyin dinde, ırkta veya parada olmadığını anlamayacak kadar cahil.

Arada kaldıklarını düşünüyorum. Bir yandan sürekli pompalanan dogmatik eğitim, öbür yandan sürekli ilerleyen bilim ve hepsinin elinde son model cep telefonu ile bu çocuklar er ya da geç gerçekleri fark edecektir.

Birsinin kafasını kumdan çıkartıp "bize palavra okuyan bu beyin yoksunlarından bir tanesi bile bilim ve teknoloji üretemiyor. Oysa ki her gün kafir diye laf attıkları elimdeki telefonu üretiyor." demesi gerekiyor. Ben bunu diyebildiğim için sıyrıldığımı düşünüyorum.
Çok kaba bir benzetme yapmışınız. Bizim ülkemizdeki insanlar bilimle uğraşmıyorlar diye bunu dine bağlamanız ne kadar mantıksız olmuş. Onların hatası bilimle uğraşmamak, dini benimsemek değil. Din zaten bilim demektir. Hem dini benimseyip hem de bilimle uğraşmaları gerekir.

Din üzerine bir eğitim görüp gerçekleri görmeleri geciktirilen bir nesil yetişiyor. Elbet gerçekleri onlar da anlayacaktır ancak biraz geç olacak gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı