Su dökülen powerbank çalışır mı?

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Hayırlı akşamlar hocalarım. Birkaç saat önce anneannem telefonunu şarj etmek için Powerbank'ımı almış. Suyunu doldururken elinden kaymış şişeyi Powerbank'ın üzerine dökmüş. Ben hemen telefonu sarjdan çıkarıp, Powerbank'ı etkisiz hale getirip, iyiyce kurulayıp, giriş kısımlarının olduğu tarafı aşağıya çevirip kurumaya bıraktım. Aşırı fazla su dökülmemiş, birkaç hafta sonra kullanmayıp içi kuruduğu zaman çalışır mı?

Hocam emin. Olamayız buradaki en önemli şey sizin sağlığnız, bir uzmandan yardım alın. Powerbank'ın suya koruması varsa bir şey olmaz bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer dökülen su tatlı su ise büyük ihtimalle kuruduktan sonra bir şeyi kalmayacaktır, eğer tuzlu, deterjanlı vs ise tatlı suyla iyice durulayıp öyle deneyin çünkü tatlı su oksitlenme yapmazken mineralli sularda bu risk mevcuttur.

Hayırlı akşamlar hocalarım. Birkaç saat önce anneannem telefonunu şarj etmek için Powerbank'ımı almış. Suyunu doldururken elinden kaymış şişeyi Powerbank'ın üzerine dökmüş. Ben hemen telefonu sarjdan çıkarıp, Powerbank'ı etkisiz hale getirip, iyiyce kurulayıp, giriş kısımlarının olduğu tarafı aşağıya çevirip kurumaya bıraktım. Aşırı fazla su dökülmemiş, birkaç hafta sonra kullanmayıp içi kuruduğu zaman çalışır mı?

Powerbankler genelde bu tür durumlara dayanıklı oluyor ama siz yine de birkaç saat çalıştırmayın çünkü eğe rki içinde su varsa elektrik ile de temas ederse bozulabilir yanabilir.

Geri
Yukarı