Şu sıralar canınızı en çok sıkan konu nedir?

Gerek yok hocam ya. İşin içine ailevi değerler girince öfke kontrolünü kaybediyorum diyeyim sadece. Daha uzun bir süreci var da can sıkmaya gerek yok böylelerine.
Bizim burda da var tam dayaklık. Ben de hiç takmıyorum. En iyisini yapıyorsunuz. Düşünmeye bile değmez.

Cesaret kazanmanın en kolay yolu yolda gördüğünüz on kişiye tebessüm edip iyi günler demekle başlar. Eskiden telefonda müşteri temsilcisiyle bile konuşamazdım ve bir gün dışarı çıkıp insanlara zor da olsa tebessüm etmeye ve iyi günler demeye çalıştım. Sonrasında Home Office olarak 1 aylığına müşteri temsilcisi oldum ve bu bana öz güven kazandırdı. Hangi ses tonuyla hangi insanlarla nasıl konuşabileceğimi öğrendim. Bugün hoşlandığım bir kız bile olsa kendimi ifade edip sohbet kurabiliyor olmak beni mutlu ediyor. Sana tavsiyem olabildiğince sosyalleş.
Ben yalnız olduğumuz zaman gidip konuşabilirim bende ki asıl sorun şu, kızın etrafında hep arkadaşları var ve bende bu durumdan rahatsızım. Bir kere tek başına yakalasam işi bitirip konuşacağım ama o gün ne zaman gelir bilemem.

Geri
Yukarı