Su soğutucu ile ortalama işlemci sıcaklığı kaç derece olmalı?

Dess211

Hectopat
Daha fazla  
Elimde Cooler Master Seidon 120v soğutucu vardı. İşlemcime o.c yapıp fanı manuel yüzde yüze çektim. Sıcaklık değerlerim masaüstü 25-30 ağır yük altında 70i görüyordu. Dün ne hikmetse kendiliğinden kapandı bilgisayarım ki 75 dereceyi görmüyordu bile. Bugün o.c kapatıp macun sürdüm bu sefer masaüstü sıcaklık 6 dereceye kadar düştü ve yük altında 26 dereceyi görüyorum maximum.

Şimdi arkadaşlar bu durum beni acaip şüphelendirdi. Bu sıcaklık değerleri gerçekçi gelmiyor bana ve korkmaya başladım. Sizce normal mi böyle olması yoksa ısıdan dolayı sıcaklık ölçümde bir hasar olmuş olabilir mi? Şimdiden teşekkürler buraya kadar okuduğunuz için :).

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. İlk postum olacak yanlış yere açtıysam konuyu affola.

Elimde Cooler Master Seidon 120v soğutucu vardı. İşlemcime o.c yapıp fanı manuel yüzde yüze çektim. Sıcaklık değerlerim masaüstü 25-30 ağır yük altında 70i görüyordu. Dün ne hikmetse kendiliğinden kapandı bilgisayarım ki 75 dereceyi görmüyordu bile. Bugün o.c kapatıp macun sürdüm bu sefer masaüstü sıcaklık 6 dereceye kadar düştü ve yük altında 26 dereceyi görüyorum maximum.

Şimdi arkadaşlar bu durum beni acaip şüphelendirdi. Bu sıcaklık değerleri gerçekçi gelmiyor bana ve korkmaya başladım. Sizce normal mi böyle olması yoksa ısıdan dolayı sıcaklık ölçümde bir hasar olmuş olabilir mi? Şimdiden teşekkürler buraya kadar okuduğunuz için :).
Değerler gerçeği yansıtmıyor. Boşta 6 derecede çalışan bir işlemci hiçbir cihazda yoktur. Bu sebeple oc yi abartmadan yapın sıcaklık değerleri yanlış yönlendirebilir.

Hocam oda sıcaklığı bile o kadar değil imkansız o değerler. OC stabil olmamış olabilir, veya değerleri yanlış gösteren bir siteden bakmış olabilirsiniz.

Sistem bileşenlerini yaz. Kasanızdaki kablolamayı ve hava akımını kontrol edin, fanlar yanlış yöne üflüyorsa düzeltin. Kaç Ghz hız aşırtma yaptığını belirt. Daha fazla bilgiye ihtiyacımız var.

Sanırım yanlış anlaşıldım ben. Fx4100ü 4.4e çekip 80 dereceyi gördükten sonra kaldırdım oveclocku. Yani şu sonuçlar overclocksuz sonuçlar http://i.hizliresim.com/X99ZOO.jpg
Stres testte bile 24ü görmesi maximum bana gerçekçi gelmiyor. Acaba overclock ile 80 dereceyi görünce hasar oluşmuş olabilir mi? Farklı programlar denedim hepsinde aynı sonuç var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı