SU630 "Reboot and select proper boot device" hatası

Leodamar

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün gece film izledikten sonra sabah bilgisayarı açtığımda böyle bir hata aldım. BIOS ayarlarından işletim sistemine yüklü olan SSD'yi boot ayarlarından birinci sıraya almama rağmen hala aynı hatayı alıyorum. Sorunun kaynağını bir türlü çözemedim.

IMG_20211026_183327.jpg
IMG_20211026_183245.jpg
IMG_20211026_183234.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Boot Manager olması gerekir. Sizde gözükmüyor. UEFI sistemlerde Boot Manager ilk sırada olması gerekir. Yoksa Boot olmaz. Boot Manager hasar görmüş olabilir. Kurulum USB'si ile deneyin.
Disk ile UEFI sistemlerde Boot olmaz. Yanında Boot Manager gözükmesi gerekiyor.

Halihazırda Windows USB'in var ise onunla başlat format bölümünde zaten yüklü olan varsa onu seç devam et yok ise boot Manager zaten yazmıyor orada da göremez isen hasarlı kapatılmıştır.

Boot Manager olması gerekir. Sizde gözükmüyor. UEFI sistemlerde Boot Manager ilk sırada olması gerekir. Yoksa Boot olmaz. Boot Manager hasar görmüş olabilir. Kurulum USB'si ile deneyin.
Disk ile UEFI sistemlerde Boot olmaz. Yanında Boot Manager gözükmesi gerekiyor.
Ne yapmam lazım hocam, kaldım ortada.

Boot Manager olması gerekir. Sizde gözükmüyor.
Gözükmemesinin sebeplerinden biri de Hard Drive BBS altından onu seçmemiş olması olabilir. Ya da SU630 SSD'si bozulmuş da olabilir.

Elimde bir tane olması lazımdı ama Win hocam olur mu?
Gözükmemesinin sebeplerinden biri de Hard Drive BBS altından onu seçmemiş olması olabilir. Ya da SU630 SSD'si bozulmuş da olabilir.
Recep hocam hard drive bbs yi seçtiğim zaman buraya aktarıyor burada da işletim sisteminin olduğu disk birinci sırada.

Dosya Ekleri

• 16352638491124577205174277525421.jpg
    16352638491124577205174277525421.jpg
    191,9 KB · Görüntüleme: 30
Windows 10 ise olur. İlk olarak onarım deneyin. Olmazsa format atmayı deneyin. İnşallah disk sağlamdır.

Recep hocam hard drive bbs yi seçtiğim zaman buraya aktarıyor burada da işletim sisteminin olduğu disk birinci sırada.
Olay o değil. Enter'a basınca çıkan seçenekler. Ayrıca yukarıda size UEFI sistemlerde disk değil Windows Boot Manager ilk sırada olacak denildiği halde SSD ilk sırada diye ısrar etmeyiniz lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı