Subaru Levorg Alınır mı?

Modifiyeyi seviyorsan ve Subaru istiyorsan 2000-2005 arası wrx sti öneririm para durumuna göre. Daha rahat olur ilk araba olarak da. Levorg seni biraz kasabilir ilk araba olarak masrafları ve fiyatı dolayısıyla. Ben 24 yaşındayım, genel olarak Levorg sahipleri 35-50 yaş arası insanlar Türkiye'de. Heyecan istiyorsan başka seçeneklere de göz atabilirsin.
Onlar bence Levorg'dan daha maliyetli ve parça bulmak onlara daha zordur. Zaten ben alana kadar biraz ucuzlarlar. Levorg zaten Türkiye şartlarında en iyi Subaru bence.

Onlar bence Levorg'dan daha maliyetli ve parça bulmak onlara daha zordur. Zaten ben alana kadar biraz ucuzlarlar. Levorg zaten Türkiye şartlarında en iyi Subaru bence.

Levorg'un parçası Dünya'da zor bulunuyor, Türkiye'de neredeyse getiren hiç yok. Ya kendin gidip Japonya, Tayvan ve Avustralya'dan alacaksın, ya da bir sürü vergi ödeyip getirteceksin. Benim tanıdığım, bu tarz modifiyeler yapan Levorg sahipleri ancak bu şekilde yapabiliyorlar istediklerini. 2020'de ne olur bilinmez tabii.

Levorg'un parçası Dünya'da zor bulunuyor, Türkiye'de neredeyse getiren hiç yok. Ya kendin gidip Japonya, Tayvan ve Avustralya'dan alacaksın, ya da bir sürü vergi ödeyip getirteceksin. Benim tanıdığım, bu tarz modifiyeler yapan Levorg sahipleri ancak bu şekilde yapabiliyorlar istediklerini. 2020'de ne olur bilinmez tabii.
Ama benim amacım günlük kullanım. Modifiye zaten dediğin gibi yurt dışından parça getirmekle ancak mümkün yani Türkiye içinden ancak jant boyama ve cam filmi yapılabilir.
Araçın eğlence sistemi nasıl? Subaru Starlink nasıl? Ses sistemi güçlü mü? Navigasyon var mı? Zaten TR'ye tek paket geliyor diye biliyorum.

Ama benim amacım günlük kullanım. Modifiye zaten dediğin gibi yurt dışından parça getirmekle ancak mümkün yani Türkiye içinden ancak jant boyama ve cam filmi yapılabilir.
Araçın eğlence sistemi nasıl? Subaru Starlink nasıl? Ses sistemi güçlü mü? Navigasyon var mı? Zaten TR'ye tek paket geliyor diye biliyorum.
Tek paket var evet. Eğlence sistemi şöyle, bir apple car play veya android auto değil, fakat benim işimi görüyor. Rehberi güzel aktarıyor, buglanmıyor. Bluetoothun çalışması güzel kopmalar vs. yaşanmıyor, araca bindiğimde direk bağlanıyor. Bu gibi sıkıntılar yok fakat ne beklediğine bağlı gene. Bana yetiyor, telefonumu bağlayıp görüşme yaparken ve müzik dinlerken sorun yok.
Ses sistemi olarak eyesightlı araçların 7 inch olan ekranı daha iyi ses veriyor, 6.1 inchlik eyesightsız modellerin ses sistemleri vasat. Bluetooth & spotify ile gayet yeterli bir ses veriyor, kaliteli.
Radyosu başarısız, çok cızırdıyor ve bluetoothla aldığın sesin yakınına bile yaklaşamıyor, ben radyo dinlemediğim için pek ilgilenmiyorum gene de. Çözümleri basit şeyler bunlar tabii. Kapı izolasyonu, küçük bir amfi ve yeni hoparlörler ile muhteşem ses sitemleri yapabiliyorsun arabaya, ben yeterli bulduğum için gerek duymadım.
Navigasyon Türkiye paketinde yok, ki bence gerek de yok. Eski aracımın navigasyonu gayet iyiydi, ona rağmen telefondaki yandex navigasyon kadar güncel ve kaliteli olmuyor araç navigasyonları deneyimlediğim kadarıyla.

Tek paket var evet. Eğlence sistemi şöyle, bir apple car play veya android auto değil, fakat benim işimi görüyor. Rehberi güzel aktarıyor, buglanmıyor. Bluetoothun çalışması güzel kopmalar vs. yaşanmıyor, araca bindiğimde direk bağlanıyor. Bu gibi sıkıntılar yok fakat ne beklediğine bağlı gene. Bana yetiyor, telefonumu bağlayıp görüşme yaparken ve müzik dinlerken sorun yok.
Ses sistemi olarak eyesightlı araçların 7 inch olan ekranı daha iyi ses veriyor, 6.1 inchlik eyesightsız modellerin ses sistemleri vasat. Bluetooth & spotify ile gayet yeterli bir ses veriyor, kaliteli.
Radyosu başarısız, çok cızırdıyor ve bluetoothla aldığın sesin yakınına bile yaklaşamıyor, ben radyo dinlemediğim için pek ilgilenmiyorum gene de. Çözümleri basit şeyler bunlar tabii. Kapı izolasyonu, küçük bir amfi ve yeni hoparlörler ile muhteşem ses sitemleri yapabiliyorsun arabaya, ben yeterli bulduğum için gerek duymadım.
Navigasyon Türkiye paketinde yok, ki bence gerek de yok. Eski aracımın navigasyonu gayet iyiydi, ona rağmen telefondaki yandex navigasyon kadar güncel ve kaliteli olmuyor araç navigasyonları deneyimlediğim kadarıyla.
Yorumların için çok teşekkür ederim. Yani pek oynama yapılmadan Türkiye şartlarında alınabilir bir araba.

405315

Biraz hort gibi oldu ama o kadar da eski bir konu değil.
Buradaki bu tuşlar ne işe yarıyor?

Son düzenleme:
Kimse: "Ben ailem için ve ya gündelik kullanım için orta yakıt tüketimli ve uzun ömürlü bir araç istiyorum" der. Ben o kişiye ilk olarak Levorg öneririm. Fiyatının önemi yok bu araba alınacaksa ben bu arabayı satmak için değil binmek içiyorum diye almalı. Zaten kullandıktan sonra kullanış kolaylığı performansı, sağlamlığı ve tasarım harikası olması nedeniyle satmak isteyeceğinizi düşünmüyorum.

Subaru markası arabalarının zor koşullara dahi olan sağlamlığı ve motor yapısı bilindik bir banko kupondur.
Performans:
4x4 sürekli çeker avantajı, yüksek beygir gücü ve dengeli yere yakın ağırlık merkezi sayesinde yüksek hızlı girdiğiniz virajlarda yol tutuşunu kaybetmez.
Simetrik AWD sistemi.
Birden fazla sürüş moduyla sizi her türlü koşulda(kar,kış,kıyamet) üzmeyecektir.
Yokuş konusunu açmama gerek yok. Benim her aracı test ettiğim üsküdar kuzguncuk yokuşları vardır. 4x4 SUV performansında bütün yokuşları altına üstüne getirmiştir arazide deneme fırastım olmadı aracı.
Yakıt olarak da böyle bir güçteki arabaya göre gayet düşük.
Motor Şanzıman kalitesi:
Şanzıman özellikle CVT vites geçişleri hissedilmez doğru bakımla sorun çıkarmaz ve sorunsuz 250bin KM götürecektir.
Motor Boxer DIT olması zaten aşağıda teknolojisini paylaşıcam oradaki anlatım daha doğru olur.
Konfor:
Segment ve SW şaşi uzunluk ağırlık destekli süspansiyonları yolda sizi üzmeyecektir. Ataşehirin o çukurlu taşlı yollarınca 100 KM/s ile rahatsız olmadan sürüş yapmış bulunuyorum.
İç dizayn direksiyon boyutu ve tutuşu koltuk konforu ideal.
Aracın içinde hayatınızı kolaylaştıracak bir çok opsiyon özellik mevcut.
Geniş ferah iç dizayn, abartılmamış konsol boyutu ve tuşlar.
Bagaj:
SW olduğundan bagaj yeterince büyük ve yüksek, kapağı açtığınızda gözüktüğünden daha büyük olduğunu anlıyorsunuz. Eşya yükleme açıları gayet geniş.
Tasarım:
Tuşlar, multimedya ve koltuk dizaynları gayet göze hitap ediyor.
Aracın tasarımı adeta bir mekik; önden spor görünümüyle başlayıp arkaya doğru normal bir sedan gibi devam edip SUV olarak bitiriyor.
Fiyat:
Örnek; 100 bin TL bütçenize var ve 100 bin TL'lik araba bakıyorsanız kredi çekip 160 bin TL'ye bu arabayı almak gayet mantıklı. Çünkü aldıktan sonra gerçekten bineceksiniz.
Bakım maliyetlerini bilmiyorum ama alman(BMW,AUDI,MERCEDES) arabalarının ağır bakımları 2000-3000 TL arasında. Bu aracın da çok fazla olacağını düşünmüyorum. Subaru SUV Forester'lar kafa kafaya olabilir.
Subaru kolay kolay sorun veren bozulan araçlar değil gerçekten stabildir.

Bu linkten araçtaki teknolojilere bakabilirsiniz.
Araçta keşke ve ya şu şöyle olsaydı diyebileceğiniz hiç bir şey yok. Kendisi gibi 4-4'lük bir makina.
Ben 120 bin TL bütçe ile BMW 118i bakarken "ben gerizekalı mıyım üstüne biraz daha koyup bunu neden almıyorum" demiştim ve o şekilde tanışmıştım. O zamanlar araç 135 bin TL'di.
Levorg'a straight pipe ve ya Varex eklerim, üstüne custom turbo yaparım blow-off sesi ile birlikte varya uff.
Umarım bunları bu arabaya yapmazsınız 🙃
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
50 senelik köklü bu motor ve çekiş sistemini çok güzel anlatmışlar diğer videolara'da bakmanızda fayda var çok fazla bilgi doludur.
Ek olarak araçta besleme yapmak isterseniz 10 yılı devirdiğinde yapmanızı tavsiye ederim. Stage 2 yükleme ile statosferi geçebilirsiniz.
Fakat nasıl bir tepki verecektir araba bilinemez yapılmışına bakmak gerekiyor.
Telefon numaramı forum'da nerelerde bulabileceğinizi biliyorsunuz isterseniz rahatsız edebilirsiniz 😌

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı