Çözüldü Sudo apt update yazınca "birden fazla kez yapılandırmış" hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Crownguard

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Terminal'e sudo apt update yazdığım zaman aşağıdaki gibi hata alıyorum.

Ekran görüntüsü_2022-05-28_15-52-11.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Terminal'e sudo apt update yazdığım zaman aşağıdaki gibi hata alıyorum.

Eki Görüntüle 1401808
Sorun su, normalde repository eklerken bir kere eklemeniz gerek. Ancak birden fazla eklemissiniz. Bu uyari sebebidir Debian tabaninda (Ubuntu Debian tabanli).

Test icin sudo mv /etc/apt/sources.list.d/docker.list /home/$USER komutunu calistirin. Sonra ayni komutu tekrar calistirinca "Warning"lerin gitmesi gerekiyor.

Sonra, hataniza gelince:
cat /etc/os-release | grep -i codename ciktisi atar misiniz?

@Linuxginar Ne yapmam gerektiğini anlayamadım.
Docker kurmaya calismistiniz, dogru mu?
Eger oyle ise:
sudo nano /etc/apt/sources.list.d/additional-repositories.list yapin, Ctrl + W yapip cikan yere "docker" yazin veya "docker" satirini bulun. Sonra o satiri silin. Ctrl + O ile kaydedin, Ctrl + X ile cikin.

Çözüm
@Linuxginar
Dediğinizi yaptım sanırım. Tam anlattığınız şekilde değil de yaptım. İşlemleri yapmak için farklı fonksiyon tuşları kullandım. Bahsettikleriniz olmadı. Yani umarım farklı bir şey yapmamışımdır.
Satırı aramama gerek kalmadı sadece o vardı zaten. Sildim, kaydettim ve tekrar sudo apt update yazdım. Sonuç bu:
Ekran görüntüsü_2022-05-28_19-32-16.png

@Linuxginar
Dediğinizi yaptım sanırım. Tam anlattığınız şekilde değil de yaptım. İşlemleri yapmak için farklı fonksiyon tuşları kullandım. Bahsettikleriniz olmadı. Yani umarım farklı bir şey yapmamışımdır.
Satırı aramama gerek kalmadı sadece o vardı zaten. Sildim, kaydettim ve tekrar sudo apt update yazdım. Sonuç bu:
Eki Görüntüle 1402094
N olanlar editorunuzun yapmis oldugu oto-save'ler. Silmek kolay:
sudo rm /etc/apt/sources.list.d/additional-repositories.save.{1,2}

Geri
Yukarı