Sümkürdükten sonra baş dönmesi

• Konuyu başlatan otm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 26B

otm

Kilopat
3 gündür sağlam bir grip geçiriyorum. Bugün burnumu temizleyeyim dedim. Tıkalı olan burnumu biraz zorladım açıkçası. Kulaklarım da tıkalıydı. Sümkürdükten sonra sağ kulağımdan ince bir ses geldi ve sağ kulağımın tıkanıklığı gitti. Aynı zamanda mükemmel bir baş dönmesi oluştu ve 3-5 saniye kadar sürdü. Ardından geçti. Şu an bir şey yok. Yani tek kulağımın hâlâ kapalı olması haricinde. Acaba ciddi bir sorun oluşturmuş mudur? Hastaneye randevu aldım ancak içim rahat etmedi. Sanki bir şey olmuş gibi içime kurt düştü.

Son düzenleme:
Söylediğiniz şey normale benziyor. Hızlı soluk alıp verdiğimizde başımız döner ya, o tarz birşey olmuş olabilir. Kandaki O2 miktarının değişimiyle oluşmuştur muhtemelen. Sürekli baş dönmesi yaşamıyorsanız bence hastaneye gitmeye gerek yok.

Maşallah öyle güzel sümkürmüşsün ki hava bırakmamışsın bünyede :D Kulağındaki o ses, açılma hissi dediğin şey basınçtan oluyor. Sümkürürken kulağına doğru hava ittiriyorsun (tam açıklayamadım aslında, Uçak yolculuklarından sonra da olur bu durum indikten sonra burnunu elinle kapatıp, burnundan hava vermeye çalışarak kulaklarını açarsın. Aynı şeyi yapmışsın sümkürürken.) Basınç değişikliği de vücutta baş dönmesi yapabilir. Bence sıkıntın yok.

Maşallah öyle güzel sümkürmüşsün ki hava bırakmamışsın bünyede :D Kulağındaki o ses, açılma hissi dediğin şey basınçtan oluyor. Sümkürürken kulağına doğru hava ittiriyorsun (tam açıklayamadım aslında, Uçak yolculuklarından sonra da olur bu durum indikten sonra burnunu elinle kapatıp, burnundan hava vermeye çalışarak kulaklarını açarsın. Aynı şeyi yapmışsın sümkürürken.) Basınç değişikliği de vücutta baş dönmesi yapabilir. Bence sıkıntın yok.

Şu an normalim. Galiba bir sorun yok.[emoji28]

Yeni konular

Geri
Yukarı