Sünni, Alevi Evliliği ile ilgili ne Düşünüyorsunuz?

Ben pek anlamam bu Sünni ve Alevi işlerinden ama galiba bunlar birer mezhep. Yanlış anlamayın ama bunlar saçma gibime geliyor. Şu yaşıma kadar ben daha hangi mezheptenim bilmiyorum. Ama İslamı yani Müslümanı "az çok" yaşıyorum.

Caizmidir sorusu sokaktaki vatandaşa değil din alimine sorulur. Vatandaşa caizmi yerine, evlenirmisiniz diye yüzeysel bir soru olsaydı olurdu. Evlenecek kişiler dindarsa sorun olur, zaten ikisinden biri dininden vazgeçmediği sürece evlenmezler. Ben dinini kesinlikle değiştirmeyeceni bildiğim birinin ahirette hak dini kabul etmediği için cehennemlik olacağını bile bile evlenmem açıkcası. Sevdiğiniz insanın hiç bitmeyecek olan ahiret hayatında ebedi azap çekmesini istemezsiniz değilmi. Kusura bakmayın ama hayat arkadaşı olarak bağlandığınız insana sevginiz sadece dünyayla sınırlı kalmamalı...

Sünni-Alevi-Laz-Çerkez farkediyor mu ? Ya da şöyle bahsedeyim, sen aşık oluyorsun birine ama mezhebi senden farklı ve sen hiç savaşmadan vazgeçiyorsun. Kusura bakmayın da aşk falan değil sizinki. Din, mezhep, inanç insanın inandığı ile kalbi arasındadır. Başlık bile tartışmaya açılmamalıydı.
Bir alevi vatandaşı olarak Allah'ın her kulunu sevdim, her zaman düşene elimi uzattım. Şükürler olsun.
Uzatmaya da devam edeceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı