Süper Online fiber için modem önerisi

CnSoft

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar,

Superonline Fiber müşterisiyim, ZTE WiFi6 modem kullanıyorum. 100/20 paketteyim. Baştan beri özellikle SSL'inde sorun olan sitelerde 192.168.1.1/redirect.html sayfasına yönlendiriliyorum. Bunu bir şekilde yoksayıyordum, bugün itibarıyla tarayıcılarım HSTS hatası vermeye başladı ve bu hatanın çıktığı siteleri hiç ziyaret edemiyorum.
Mesela www.drupal.org'a kesinlikle giremiyorum. Gün boyu Zoom çalışmadı, ZTE kök sertifikası doğrulanamadı hatası veriyordu. Bugün görevim nedeniyle kullandığım resmi bir siteye de erişemedim.
1. ZTE yerine Asus'un modemlerinden birisini alsam bu sertifika sorunu çözülür mü? Eğer çözülürse, RT-AX serisinin hangisini öneriyorsunuz?
2. Modem değiştirme fikri sürekli 192.168.1.1/redirect.html'e yönlendirilmem ve Zoom'da ZTE Root CA sertifika uyarısını görmem üzerine geldi aklıma, başka bir öneriniz var mı?

hakikaten kalıcı çözüme ihtiyacım var, resmen çalışamadım bugün.

Desteğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Herkese selam,

Superonline Fiber müşterisiyim, ZTE WI-FI6 modem kullanıyorum. 100/20 paketteyim. Baştan beri özellikle SSL'inde sorun olan sitelerde 192.168.1.1/redirect.html sayfasına yönlendiriliyorum. Bunu bir şekilde yoksayıyordum, bugün itibarıyla tarayıcılarım HSTS hatası vermeye başladı ve bu hatanın çıktığı siteleri hiç ziyaret edemiyorum.
Mesela www.drupal.org'a kesinlikle giremiyorum. Gün boyu Zoom çalışmadı, ZTE kök sertifikası doğrulanamadı hatası veriyordu. Bugün görevim nedeniyle kullandığım resmi bir siteye de erişemedim.
1. ZTE yerine ASUS'un modemlerinden birisini alsam bu sertifika sorunu çözülür mü? Eğer çözülürse, RT-AX serisinin hangisini öneriyorsunuz?
2. Modem değiştirme fikri sürekli 192.168.1.1/redirect.html'e yönlendirilmem ve Zoom'da ZTE Root CA sertifika uyarısını görmem üzerine geldi aklıma, başka bir öneriniz var mı?

Hakikaten kalıcı çözüme ihtiyacım var, resmen çalışamadım bugün.

Desteğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Dostum bende de super Online fiber var 100/10 ben modem almak istemiştim bana illa bizim verdiğimiz modemi kullanbilirisiniz dediler sanırım kabul etmeyebilirler senin almak istediğini yanlışam düzeltebilirsiniz

Superonline kullanıcı adı ve şifre ile ilgili bilgileri paylaşmadığı için farklı bir modemi ana modem yerine kullanamazsınız. Benim modemim de bazı sitelere girerken çok bekleme yapıyordu yada açmıyordu. Birde malum sinyal düşüklüğü ile alakalı problemi vardı. Elimdeki başka bir Asus modemi router gibi ana modeme kablo ile bağladım. Ana modemin WiFi bağlantısını kapatıp Asus modemin WiFi üzerinden bağlantı kuruyorum, sorunu böyle çözdüm. Elinizde başka bir modem varsa denemenizi tavsiye ederim.

Superonline kullanıcı adı ve şifre ile ilgili bilgileri paylaşmadığı için farklı bir modemi ana modem yerine kullanamazsınız. Benim modemim de bazı sitelere girerken çok bekleme yapıyordu yada açmıyordu. Birde malum sinyal düşüklüğü ile alakalı problemi vardı. Elimdeki başka bir Asus modemi router gibi ana modeme kablo ile bağladım. Ana modemin WiFi bağlantısını kapatıp Asus modemin WiFi üzerinden bağlantı kuruyorum, sorunu böyle çözdüm. Elinizde başka bir modem varsa denemenizi tavsiye ederim.
Kullanıcı adı ve şifre e-devlet üzerinden bakılabiliyor.

Kullanıcı adı ve şifre e-devlet üzerinden bakılabiliyor.
E-Devlet'in neresinden bu bilgi alınıyor paylaşabilir misiniz? Bahsettiğiniz modem kullanıcı adı ve şifresi mi yoksa internet kullanımı için sağlayıcının tanımladığı kullanıcı adı ve şifre mi? Bununla ilgili çok fazla şikayet almalarına rağmen hala sağlayıcı bilgilerini paylaşmadıklarını biliyorum ben.

E-Devlet'in neresinden bu bilgi alınıyor paylaşabilir misiniz? Bahsettiğiniz modem kullanıcı adı ve şifresi mi yoksa internet kullanımı için sağlayıcının tanımladığı kullanıcı adı ve şifre mi? Bununla ilgili çok fazla şikayet almalarına rağmen hala sağlayıcı bilgilerini paylaşmadıklarını biliyorum ben.
Burada yazması gerekiyor.

Burada yazması gerekiyor.
Baktım, altını üstüne getirdim ama fatura tutarı dışında başka bir bilgi yok E-Devlet üzerinde

Merhabalar,

Şayet yanlış hatırlamıyorsam, çeşitli yöntemlerle kullanıcı adı ve şifreyi edinip farklı modem kullanmak mümkün.
Şu an giremediğim site sayısı bir hayli arttı. Merak ettiğim, farklı bir modemle bu sorunun çözülüp çözülmeyeceği konusus aslında.
Sizden de destek rica edebilir miyim acaba @Recep Baltaş?

10 seneye yakındır superonline fiber kullandım başlarda superonline id pw veriyordu ama sonradan vermemeye başladı almanın yolları var sanal makine kurup ama siz aynı zamanda router baktığınız için bir taşla iki kuş vurmanızı sağlayacak bir yöntem de var size yazlığa adsl modem diye yanlışlıkla aldığım bir routerdan bahsedeceğim.

Öncelikle bende superonline routerından cok sikayetciydim. Router almaya yeltendim ama onumde bir engel vardı id pw konusu. Öğrenmenin yolu vardı ama çok karmaşık geliyordu biraz uğraşsam yapardım ama yapmaya da üşeniyordum bir gün yazlığa adsl modem alacağıma yanlışlıkla router almıştım ve iade edecektim neyse routerin kutusunda isp id şifresini zahmetsiz bi alabileceğimi belirten bir ibare vardı bende dur bi deneyeyim dedim hakikaten cok zahmetsiz bir şekilde iki routeri birbirine baglayarak kullanıcı adi ve şifresini 1-2 dakikada almıştım.

Gelelim router performansına routerda kopma, ısınma, hız düşüklüğü gibi sıkıntılar yaşamadım wifi çekim kalitesi de çok iyi ama arayüzü biraz zayıf size keenetic, asus routerlar gibi çok ince ayarlar sunamıyor ama arayüzü superonline modemlerinden daha kapsamlı olduğu kesin.

Ben tavsiye ederim yaklaşık bir sene kadar kullandım herhangi bir problem yaşamadım şuanda da extender olarak kullanıyorum.

Routerın modeli Tenda AC5V3 normal bir ev kullanımı için gayet uygun fiyatı da uygun 300 lira bandında.

En kötü ihtimalle routerın arayüzü beklentilerinizi karşılamazsa id pw aldıktan sonra istediğiniz routerı alıp tendayı extender olarak da kullanabilirsiniz.

hakikaten delirmek üzereyim. her an kullandığım sitelere telefon/mobil internet ile bağlanabiliyorken evden bağlanamıyorum, işin kötüsü Superonline'ın durumla ilgili hiçbir bilgisi yok.
Bu nedir böyle?

Yeni konular

Geri
Yukarı