Şüpheli Setup.exe dosyası virüs mü?

Stannex

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dostlar merhaba bugün bilgisayarda ufak bir temizlik yaparken indirilenler klasörüne de bir göz attım.
Your_full_setup_downloaded isimli bir RAR dosyası gözümü çarptı. Dosyayı 1 Nisan tarihinde saat 07:10 da indirmişim fakat böyle bir dosya indirdiğimi hatırlamıyorum.

Aktif olarak kullandığım tarayıcıları da kontrol ettiğimde tarayıcıların indirilenler penceresinde de böyle bir dosya gözükmüyor.
RAR dosyasının boyutu 40 MB ancak içerisinde setup.exe isimli bir dosya var bunun boyutu 1.23GB bu dosyaya sağ tıklayıp özellikler dediğim zaman çıkan pencereleri incelediğimde herhangi bir bilgiye ulaşamıyorum. Haliyle şüphelendiğim için de bu exe yi çalıştırmadım.

RAR dosyasının içinde. Resfile, drivers, F0nts ve langz olmak üzere 4 dosya daha bulunuyor. Bunların içeriğini de paylaştım.
Sizce bu nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.
Not: RAR dosyasını VirusTotal'de tarattım onun sonuçlarını da ekliyorum. Ancak setup.exe yi taratamadım çünkü dosya boyutu büyük olduğu için VirusTotal kabul etmiyor.

Dosya Ekleri

• 8.png
    8.png
    69,4 KB · Görüntüleme: 242
  • 7.png
    7.png
    21,4 KB · Görüntüleme: 220
  • 6.png
    6.png
    60,4 KB · Görüntüleme: 200
  • 5.png
    5.png
    31,7 KB · Görüntüleme: 173
  • 4.png
    4.png
    39,9 KB · Görüntüleme: 158
  • 3.png
    3.png
    11,1 KB · Görüntüleme: 154
  • 2.png
    2.png
    17,8 KB · Görüntüleme: 152
  • 0.png
    0.png
    55,5 KB · Görüntüleme: 170
  • 1.png
    1.png
    44,6 KB · Görüntüleme: 260
Bu attığınız yazılım antivirüs yazılımı mı? Eğer öyleyse ihtiyaç duymuyorum. Çünkü şu an bu winrarı silebiliyorum ve setup'ı çalıştırmadım. Sadece bu dosyanın tam olarak ne olduğunu ve bilgisayara nasıl girdiğini öğrenmek istiyorum. Bu yazılım bana bunu sağlayacak mı?
Birisi osssurdummm.zip yapmış adı.

Bu tarattığınız dosya benim paylaştığım görsellerdeki dosyalardan birisi mi?
Evet.

Yine taradım bu sefer 9 oldu.

Birisi osssurdummm.zip yapmış adı.

Evet.
şeyy onu ben yaptım :D
Dosyanın adını değiştirip virustotal de tekrar taratmak istedim 0 dan tarama yapar mı diye aynı dosya olduğunu tespit etti ve aynı sonuçları gösterdi. Dosya ismini değiştirirken neden bunu tercih ettiğimi sormazsanız sevinirim, teşekkürler :)

şeyy onu ben yaptım :D
Dosyanın adını değiştirip virustotal de tekrar taratmak istedim 0 dan tarama yapar mı diye aynı dosya olduğunu tespit etti ve aynı sonuçları gösterdi. Dosya ismini değiştirirken neden bunu tercih ettiğimi sormazsanız sevinirim, teşekkürler :)

hppdgenio.sys
diye bir dosya var mı?

Varmış. O virüs.

Birisi 5 gün önce taramış.

Dostlar merhaba bugün bilgisayarda ufak bir temizlik yaparken indirilenler klasörüne de bir göz attım.
Your_full_setup_downloaded isimli bir RAR dosyası gözümü çarptı. Dosyayı 1 Nisan tarihinde saat 07:10 da indirmişim fakat böyle bir dosya indirdiğimi hatırlamıyorum.

Aktif olarak kullandığım tarayıcıları da kontrol ettiğimde tarayıcıların indirilenler penceresinde de böyle bir dosya gözükmüyor.
RAR dosyasının boyutu 40 MB ancak içerisinde setup.exe isimli bir dosya var bunun boyutu 1.23GB bu dosyaya sağ tıklayıp özellikler dediğim zaman çıkan pencereleri incelediğimde herhangi bir bilgiye ulaşamıyorum. Haliyle şüphelendiğim için de bu exe yi çalıştırmadım.

RAR dosyasının içinde. Resfile, drivers, F0nts ve langz olmak üzere 4 dosya daha bulunuyor. Bunların içeriğini de paylaştım.
Sizce bu nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.
Not: RAR dosyasını VirusTotal'de tarattım onun sonuçlarını da ekliyorum. Ancak setup.exe yi taratamadım çünkü dosya boyutu büyük olduğu için VirusTotal kabul etmiyor.
Remove Your_Full_Setup_Downloaded_Here.zip Malware [Guide] böyle bir şey buldum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnternetten yayılıyor sanırım. Başka birisi interneti kullanıyor mu?

Remove Your_Full_Setup_Downloaded_Here.zip Malware [Guide] böyle bir şey buldum.
evet bunu ben de görmüştüm. Anlaşıldı bu dosyanın virüs olduğu konusunda hemfikiriz ancak bu bilgisayara nasıl girdi, bu exe yi çalıştırdığım taktirde başıma neler gelir hadi hepsini geçtim şu an bu rar dosyasını sildiğim taktirde güvende olacak mıyım? Bilgisayarda şu anlık gözle görülür hiçbir fark yok fakat dediğim gibi bu dosyanın pc ye nasıl girdiği ve çalıştırmadığım taktirde güvende olup olmadığım benim için çok önemli.

evet bunu ben de görmüştüm. Anlaşıldı bu dosyanın virüs olduğu konusunda hemfikiriz ancak bu bilgisayara nasıl girdi, bu exe yi çalıştırdığım taktirde başıma neler gelir hadi hepsini geçtim şu an bu rar dosyasını sildiğim taktirde güvende olacak mıyım? Bilgisayarda şu anlık gözle görülür hiçbir fark yok fakat dediğim gibi bu dosyanın pc ye nasıl girdiği ve çalıştırmadığım taktirde güvende olup olmadığım benim için çok önemli.
İnternetten yayılıyor kesinlikle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnternetten yayılıyor sanırım. Başka birisi interneti kullanıyor mu?
İnterneti 4 kişi kullanıyoruz, ailemle yaşıyorum.

İnterneti 4 kişi kullanıyoruz, ailemle yaşıyorum.
Aynı internet ama herkes farklı bir cihaz ile kullanıyor.

Onlardan birisine virüs bulaşmış sonra sana internet yoluyla gelmiş ama yapan kişi amatör diye bulaştıramamış sanırım. Tahminimce böyle oldu.
Diğer cihazlara bakıyorum benzer bir dosya falan yok.

Geri
Yukarı