Sürat Kargo 'kargo parçalandı' ne demek?

• Konuyu başlatan cnbz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 922
Bir kargocu olarak farklı firma da olsa aydınlatmaya çalışayım. Kargo durumu sistemde öyle görünüyorsa halihazırda bant veya aktarmada hasar görmüş demektir. Bu demek oluyor ki zaten hasar tutanağı tutulmuş. Bu durumlarda ürün, göndericiye geri gönderiliyor. Ha, dağıtıma çıkıp sizlere teslim edilmek üzere getirilirse kargocuya hasar tutanağından dolayı teslim almak istemediğinizi belirtin. Kargo, dağıtım şubesine geri döndükten sonra ilgili bölge aktarmasına geri gönderilir, göndericiye geri gider. Sonrasında ise siz gönderici ile iletişime geçip tekrar göndermesini istersiniz veya istemezsiniz, size kalmış. Hasarlı kargodaki suçun en büyüğü göndericinin berbat paketlemesidir, bilginize. Kapıda teslim almak istemediğiniz kargo için ücret ödemezsiniz.

Benim iade olarak gönderdiğim kargoda da bu şekilde giriş yapmışlar son harekette. Ben satıcı değilim sağlam gönderdim hatta satıcı tek poşete koymuştu ürünü ben iade ederken patpatlı poşete koyup gönderdim. Bu terim başka bişeyi mi ifade ediyor acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı