Sürat Kargo monitörü kırık teslim etti

Güncel durum nedir
Kargoyu tüketici hakem heyetine şikayet ettim, yarında dolaptan ürünü alan kişiye, Bireysel Hakaret davası açacağım, sonuçları zaman ilerledikçe aktarmaya çalışırım.

1667469701688.png

03.11.2022 tarihi itibari ile karşı taraftan savunma gelmiştir, karar formu bekleniyor.
03.11.2022 tarihi itibari ile alıcı kişi hakkında Bireysel hakaret davası açılmıştır. Sonuç avukat ve alıcı kişi arasındaki uzlaşma sonucunda netleşecektir.

Son düzenleme:
Avukat tutunuz mu dava açarken tutmadıysanız nasık yaptınız anlatabilir misiniz?
Hakaret davası için diyorsanız, Avukatı devlet kendi atıyor. Adliye gidip, bireysel hakaret bürosuna çıktım, ardından bahsi geçen olayları anlattım. İlk baş neden bu kadar geç geldin diye kızdılar, bende tüketici hakem heyetinden bahsedince, ilgili hakaretin görselini ve gerçekliğini istediler kendilerine SS ve ilgili yorumu sunduktan hemen sonra zaten baya ilgilendiler. Yüksek ihtimalle 15 gün sonra alıcının ifadesi için ilgili karakola çağırırlar, gelişme oldukça konuyu güncellerim.

Ayrıca hakaret davaları ile baya bir ilgileniyorlar, yani akıl almaz tazminat davaları açılıyor bakalım bizimki nasıl olacak.

Ayrıca hakaret davaları ile bayağı bir ilgileniyorlar, yani akıl almaz tazminat davaları açılıyor bakalım bizimki nasıl olacak.

Keşke daha önceden bilseydim bunu hesap satışı yaparken numaramı alan çocuk Allah kitap sövmüştü bana onu bayağı bir ağlatırdım.

Hem olumlu, hem olumsuz. Karar olumlu, kargo olumsuz davranıyor o yüzden sonucu bekliyoruz.

Nasıl yani. Bir de şey soracağım kargo fatura tutarını mı yatırıyor yoksa satış bedelini mi? Ben de şimdi dolap üzerinden sürat ile monitör sattım BenQ Zowie XL2546 modelini. İçimi biraz korku aldı kırılır diye. Ben göndermeden önce fotoğrafını alıcıya gönderdim. Kutuladıktan ve pat patla sardıktan sonra da gönderdim. Bir şey olursa bana fatura tutarı olan 4000 mi yollanıyor yoksa satış bedeli olan 7500 mu?

Nasıl yani. Bir de şey soracağım kargo fatura tutarını mı yatırıyor yoksa satış bedelini mi? Ben de şimdi dolap üzerinden sürat ile monitör sattım BenQ Zowie XL2546 modelini. İçimi biraz korku aldı kırılır diye. Ben göndermeden önce fotoğrafını alıcıya gönderdim. Kutuladıktan ve pat patla sardıktan sonra da gönderdim. Bir şey olursa bana fatura tutarı olan 4000 mi yollanıyor yoksa satış bedeli olan 7500 mu?
Ne kadara aldıysan o kadar ben 1.800TL almıştım şuan 6800 ama mağdur olduğum için bire bir alacaklar gibi duruyorlar. O yüzden süreç uzadı.

Geri
Yukarı