Çözüldü Sürekli alınan mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KeNair

Kilopat
Merhabalar, bilgisayarım çok eski bir bilgisayar. 10 yıldan fazladır kullanıyorum ve son günlerde sürekli mavi ekran hataları almaya başladım. Geçen gün 30 dakika siyah ekranda kaldı Windows açılırken ve hemen sonrasında mavi ekran hatası verip yeniden başladı. Windows açılmayınca format atayım dedim ama format esnasında bile mavi ekran hatası verip yarıda kesti formatı. Zar zor Windows 10 2015 versiyonunu kurabildim diğerlerini kurunca format sırasında hata verdi hep.
Minidump dosyalarını upload ediyorum, lütfen inceler misiniz?
Yarın sabah da Memtest ile RAM'leri test edeceğim, sonucu paylaşırım yapınca.

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet hatalar almış BIOS defaut ise RAM'leri tek tek test edip hatalı olanı çıkartıp devam edebilir veya yenisiyle değiştirebilirsiniz.

Sandisk, HP ve Toshiba disklerinizden birinde sorun var her an çökebilir kontrol edin.
HDsentinel ile kontrol edin.
Yukarıda da dediğim gibi Win 10 değil Win 7 kurun.
Teşekkürler hocam öneriniz için :) Toshibada verilerimi depoluyorum umarım o sorunlu değildir. Sorunlu olan muhtemelen HP USB . Dün memtesti yazdırırken boyutu 248MB a düştü onu cmd den silerek tekrar oluşturdum ve o sırada birkaç hata verdi.

Wİndows 7 güvenlik güncellemesi gelmeyen bir işetim sistemi. Windows 7 önermiyoruz.

E6500 ve 4 GB RAM ile Windows 10 kullanabilir. Memnun olduğu sürece de kullansın.

5 Senedir Windows 10 kullanıyorum ve memnunum. En son 2004 sürümüne güncellediğimde aşırı kasmıştı sonra da mavi ekran hataları verip kapandı tekrar o sürümü kurarsam böyle olacağından korkuyorum :)

Geri
Yukarı