Çözüldü Sürekli alınan mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KeNair

Kilopat
Merhabalar, bilgisayarım çok eski bir bilgisayar. 10 yıldan fazladır kullanıyorum ve son günlerde sürekli mavi ekran hataları almaya başladım. Geçen gün 30 dakika siyah ekranda kaldı Windows açılırken ve hemen sonrasında mavi ekran hatası verip yeniden başladı. Windows açılmayınca format atayım dedim ama format esnasında bile mavi ekran hatası verip yarıda kesti formatı. Zar zor Windows 10 2015 versiyonunu kurabildim diğerlerini kurunca format sırasında hata verdi hep.
Minidump dosyalarını upload ediyorum, lütfen inceler misiniz?
Yarın sabah da Memtest ile RAM'leri test edeceğim, sonucu paylaşırım yapınca.

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet hatalar almış BIOS defaut ise RAM'leri tek tek test edip hatalı olanı çıkartıp devam edebilir veya yenisiyle değiştirebilirsiniz.
Win 10 değil, Win 7 kullanın. En fazla Win 8.1 deneyebilirsiniz.
Dediğiniz gibi Memtest sonucunu paylaşın. Ekran kartında da sorun gözüküyor harici kartı çıkarıp deneyebilirsiniz. Donanımsal bakım yapılmadıysa bir sene içerisinden yaptırın.
@Murat5038 bekleniyorsunuz efendim. :D
Teşekkürler efendim :D

Dediğiniz gibi Memtest sonucunu paylaşın. Ekran kartında da sorun gözüküyor harici kartı çıkarıp deneyebilirsiniz. Donanımsal bakım yapılmadıysa bir sene içerisinden yaptırın.

Bilgisayarım UEFI olmadığı için eski versiyon memtest86 (v4.3.7) ile test ediyorum 20 dakika geçti şu anlık verilen bir error yok

Nerdeyse 3 saat olacak bu kadarı yeterli mi yoksa bitmesini mi bekliyeyim? Toplamda 99...
@Murat5038 Online olunca dönüş yapabilir misiniz hocam :))

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 37
  • 2.jpg
    2.jpg
    866,5 KB · Görüntüleme: 34
  • 3.jpg
    3.jpg
    973,5 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Evet hatalar almış BIOS defaut ise RAM'leri tek tek test edip hatalı olanı çıkartıp devam edebilir veya yenisiyle değiştirebilirsiniz.

RAM önerebilir misiniz peki? Sistemim eski olduğu için hangi RAM'ler uyumlu bilmiyorum
Araştırdığım kadarıyla anakartım sadece 2x2'lik RAM'leri destekleyebilir. 2 adet 4 GB takabilir miyim ve takabiliyorsam hangisini almalıyım?

Intel Pentium Dual Core E6500
G31T - M7 Anakart
NVIDIA GeForce 9500GT

Son düzenleyen: Moderatör:
İmzamdan Aida64 sonuçlarını paylaşın.

Ek olarak bunun sonucunu da paylaşın.

Son düzenleme:
İmzamdan Aida64 sonuçlarını paylaşın.

Ek olarak bunun sonucunu da paylaşın.
Buyrun hocam:

Sandisk, HP ve Toshiba disklerinizden birinde sorun var her an çökebilir kontrol edin.
HDsentinel ile kontrol edin.
Yukarıda da dediğim gibi Win 10 değil Win 7 kurun.

Geri
Yukarı