Sürekli apartmanda şalter atıyor

Yusuf1987

Picopat
Daha fazla  
Yeter artık 3 gun önce 1 defa atmıştı saat 6 da 2 gün önceside 6 da 1 kez daha attı dün de 1 kere attı bugün saat 6'dan 7'ye kadar 13 kere attı, açıp durdular ama hemen 27 saniye sonra tekrar atıyordu. Resmen evimde ışıksız kaldım. Sebebi ne ya babam ve ben çok sinirlendim bilgisayar güc kaynağı 8 defa zarar gördü, neden oluyor sebebi ne hala anlamıyorum. 3 gün önce başladı olay şu an evimde ışık bile yok apartmandakiler tartışıp duruyor sebebi ne çok sıktı beni. Yeter bıktım ya!

Yeter artık 3 gun önce 1 defa atmıştı saat 6 da 2 gün önceside 6 da 1 kez daha attı dün de 1 kere attı bugün saat 6'dan 7'ye kadar 13 kere attı, açıp durdular ama hemen 27 saniye sonra tekrar atıyordu. Resmen evimde ışıksız kaldım. Sebebi ne ya babam ve ben çok sinirlendim bilgisayar güc kaynağı 8 defa zarar gördü, neden oluyor sebebi ne hala anlamıyorum. 3 gün önce başladı olay şu an evimde ışık bile yok apartmandakiler tartışıp duruyor sebebi ne çok sıktı beni. Yeter bıktım ya!

Hocam bence daire 3'e giden kablolarda bir sıkıntı var.
Nereden bilelim biz :D

Elektrik sağlayıcını tespit yapmaları için arayacaksın.

Muhtemelen kablo arızası değil ama üst kattaki biri herhalde saat 6 da bir şey açıp nihai RTX 3080 Ti RTX mod gibi bir şey açıyor şu an gitmedi ama yarın tekrar olacağını hala biliyorum!

Hocam bence daire 3'e giden kablolarda bir sıkıntı var.
Nereden bilelim biz :D

Yok binanın elektrik gidip duruyor sokağın var.

Dikkat edilmesi gereken konu böyle bir durumda prizlerinizi fişte takılı bırakmayın, elektrik geldiği zaman fazla akım verme durumda cihazlarınızın donanımları yanabilir, zarar görebilir binanızda kaçak olabilir. Bulunduğunuz konumda elektriğe bakan kurumu ya da en azından bir elektrikciyi durumdan haberdar etmenizde fayda var.

O durumda evin sigortası atar apartmanın atmamalı. Evlerde kaçak akım rölesi olur. Sizde var mı?

Şu an 15 dakikadır falan gitmedi ama herhalde biri RTX modu gibi bir cihazda nihai performans açıyor. Çünkü bir kere adam açar açmaz daha 1 sn olmadan hemen gene atmıştı.

Muhtemelen kablo arızası değil ama üst kattaki biri herhalde saat 6 da bir şey açıp nihai RTX 3080 Ti RTX mod gibi bir şey açıyor şu an gitmedi ama yarın tekrar olacağını hala biliyorum!
Öyle saçma iş olmaz, elektrikli su ısıtıcısından tut saç kurutucusuna kadar olan basit cihazlar bile ekran kartından fazla güç çekiyor, uyduruk ekran kartı nasıl tüm apartmanın sigortasının içinden geçsin?

Ara elektrik dağıtım şirketini, çözümün burada değil.

Geri
Yukarı