Çözüldü Sürekli aynı kişiden MITM saldırısı yiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alfirk

Kilopat
Selam, merhaba arkadaşlar. Bitdefender kullanıyorum, yaklaşık 3 ay önce yine mıtm saldırısı yedim Bitdefender engelledi ama içim rahat etmemişti modeme format atmıştım. Düşünüyordum ağıma kim girebilir ki diye, kolu komşu arkadaş yok giremez nasıl oluyor anlamıyorum şimdi yine mıtm saldırısı yedim.
Yine aynı kişi hiç unutmadım önceki ile aynı, şimdi yine içim hiç rahat değil ne yapacağım? Yine modeme format atmam lazım değil mi, ne yazarsam bütün bilgileri görür sanırım yine içim hiç rahat değil ya nasıl oluyor anlamıyorum.
Bitdefender engelledi sanırım ama yine de modeme format atmalı mıyım? Hep aynı kişi ya array809.microsoft.com Daniel falan yazıyor geçen seferde de bu yazıyordu şimdi ne yapmam gerekiyor?

Ekran Görüntüsü (40).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya yabancı biri ya da yakın çevrenden şaka yapmak isteyen biri yapan kişiyi bulman gerekiyor diye biliyorum.
Hocam yakın çevreden olmaz. Yabancı biri peki farklı ülkeden de yapabilir mi bunu? Sonuçta ne kablolu bağlı ne kablosuz. Gerçi resimde attım. Microsoft.com falan yazıyor.
Hocam IP değiştirebilir ve MAC filtreleme yapabilir misiniz?
Mac Filtre yapabilirim ama sabit ip kullanmıyorum ki. Bu arada resim de attım Microsoft.com yazıyor bir başkası olsa yine aynısı mı yazar. Ve bu arada modeme format atmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Legal Windows kullanıyorsanız ağ paylaşım ayarlarını, Wi-Fi şifreleme teknolojini kontrol edin.
Teşekkürler hocam. Legal Windows derken orijinal lisans anahtarlı Windows kullanıyorum hocam. Attığınız bağlantıdan hiçbir şey anlamadım hocam kusura bakmayın yani özetle ne yapmam lazım. Bu zararlı bir şey mi? Modeme format atmam gerekiyor mu dediğiniz ayarlara bakacağım.

Orada bahsedilen adresin ne oduğu yazılı MS güncelleme bağlantııs araya sızmışlrsa bile dediğimi yapman yeterli modele ilgi de neler yapabileceğinzii yazdım. ZAten AV kullanıyorsun bundan başka yapabileceğiniz yok yeterli zaten.

Orada bahsedilen adresin ne oduğu yazılı MS güncelleme bağlantııs araya sızmışlrsa bile dediğimi yapman yeterli modele ilgi de neler yapabileceğinzii yazdım. ZAten AV kullanıyorsun bundan başka yapabileceğiniz yok yeterli zaten.
Murat hocam yeni konu açmak istemedim: Saldırıyı yedikten sonra modeme format atmıştım bugün ise yine aynı kişiden mitm saldırısı yedim yine BitDefender uyarı verdi. Gerçekten sıkıldım eskiden böyle değildi. Yine aynı yazı.
2 gün oldu artık üşeniyorum modeme format atmaya yine aynısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı