Ortadaki Adam (MITM) Saldırısı Nasıl Temizlenir?

Hocam modem güncel, Akil hocamın dediklerini yapacağım ve son olarak modeme format atacağım. Bitdefender şuan, yani o olaydan sonra herhangi bir engelleme yapmadı. Tespit raporları derken hocam yani SS'lerini mi atayayım?

Son olarak garanti olsun diye PC ye format atmak istiyordum ama sanırım gerek yok Akil hocam öyle dedi yani biraz uğraşmaktan kurtuldum :)
Yani şuan sitelere girdiğim şifreler yazdığım bilgiler kart bilgileri falan hacklenmiyor değil mi hocam? Yazdığım şifreler adamın eline geçer mi?
Ve otomatik ip ve DNS kullanıyorum.
@24099 @Murat5038 hocalarım ne diyorsa onları harfiyen yapın. Bu güvenlik konusunda onlar kadar bilgili başka birisini görmedim.

Hocam modem güncel, Akil hocamın dediklerini yapacağım ve son olarak modeme format atacağım. Bitdefender şuan, yani o olaydan sonra herhangi bir engelleme yapmadı. Tespit raporları derken hocam yani SS'lerini mi atayayım?

Son olarak garanti olsun diye PC ye format atmak istiyordum ama sanırım gerek yok Akil hocam öyle dedi yani biraz uğraşmaktan kurtuldum :)
Yani şuan sitelere girdiğim şifreler yazdığım bilgiler kart bilgileri falan hacklenmiyor değil mi hocam? Yazdığım şifreler adamın eline geçer mi?
Ve otomatik ip ve DNS kullanıyorum.
Modeminize giren kişiyi bulmanız gerekiyor hocam.Fing diye bir program vardı ordan ağına giren herkesi görebilirsin.O listede İp adresleriyle giren kullanıcıları görebilirsin onun dışında modemden de bakabilirsin ağına girem kişilere. Giren kişilerin hepsini bence yokla çünkü ağında bence yabancı birisi var.Modem şifresini değiştirip yeniden başlat belki etkili olur.Onun dışında sana tavsiyem sakın format atma çünkü gormat atarsan koruma programını geçici süreliğine kaybedersin.Gerek yok hocam sen o yabancı kişiyi İp adresinden bulmaya çalış
Hocam bide aklıma gelmişken modeminde WPS özelliği açıksa kapatmanı öneririm
Eğer bu işi yapan kişi bunu Android telefonundan yapıyorsa tahmin ediyorum wps ile girmiştir ağınıza. WPS özelliğini kapatıp modeminizin şifresini değiştirin hocam sorununuz bence hallolucaktır.

Son düzenleme:
Tespit raporları derken hocam yani SS'lerini mi atayayım?
Bunların sonuçlarını paylaşabilirsin.

@24099 @Murat5038 Modeme Format attım, modem arayüzü şifresini değiştirdim güçlü uzun bir şifre koydum, WPS'i devre dışı bıraktım, yine aynı şekilde kablosuz şifresi güçlü yaptım. Tüm cihazları bağladım istemci listesinden baktığımda herhangi bir başka yabancı cihaz gözükmedi. Sonra verdiğiniz araç ile sorunları düzelttim Bitdefender ve Malwarebytes ile tam tarama yaptırdım bir şey çıkmadı sonra modemi ve PC yi yeniden başlattım ve şuan sorunsuz kullanıyorum çok teşekkürler. Bitdefender engelleme uyarısı vermedi. Sanırım sorum çözüldü gibi :) Çok teşekkürler.

Sadece hangi uygulamaya girsem(Spotify, Google Chrome, Steam vb...) Güvenlik Duvarı İzni istedi :D bende hepsine verdim sanırım o araç ile temizleyip tamir ettikten sonra böyle oldu ama şuan sorun yok tekrardan teşekkürler :)

Sadece hangi uygulamaya girsem(Spotify, Google Chrome, Steam vb...) Güvenlik Duvarı İzni istedi :D bende hepsine verdim sanırım o araç ile temizleyip tamir ettikten sonra böyle oldu ama şuan sorun yok tekrardan teşekkürler :)
Duvarın ayarlarını sıfırlıyor araç bu yüzden tekrardan sordu. Sıkıntı yok bilmediğin bir dosyay izin vermediysen.

@24099 Modem firewall, MITM engellemiyor mu efendim?
Hepsi engellemiyor. Etkili seviyede engelleyen pek olmuyor açıkçası yine de temel seviyede tabii ki korur. Cilent taraflı koruma bu tarz saldırılar için bireysel ağlarda daha mantıklı. Büyük çaplı ağlarda zaten donanımsal firewall çözümleri kullanılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı