Sürekli Aynı Konuların Açılması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Optifines

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Bu Dünya Benim Memleketim
Daha fazla  
Hala bu tarz başlıkları açanlar var. Bence en çok açılan konular diye bir kategori oluşturulabilir. Böylelikle bir konu açmadan önce cevap bulunabilir ? Çünkü şu an ki arama butonunu pek kullanan yok sanırım.
Screenshot_2015-08-06-13-40-10.png

Forumda istenmeyecek kadar RX 480 vs GTX 1060, i5 6400 ve RX 480 darboğaz vb. bunlar gibi bir sürü konu var ve hala açılmaya devam ediyor. İnsanlar araştırmadan, önce böyle bir konu açılmış mı demeden gelip konu açıyor. Sadece bunlar değil başka konular da sürekli açılıyor. Buna bir çözüm getirilemez mi ? @Recep Baltaş @JaroxJamaica @apesh1t @MF @Ali Güngör @Silinen üye

İnsanlar diledikleri konuları açmakta serbestler. Konu kirliliği olduğunu düşünüyorsunuz, anlıyorum ama her bir konu, farklı fikir ve düşünce demek. :)

Merhabalar,

Öncelikle bu konuyu açmamda hiçbir art niyet yoktur, moderatörlerime de selam ve sevgilerimi iletiyorum.
Aktif olduğum konularda herkese yardım etmeye çalışırım bu forumda. Beni bilen ve tanıyanınız vardır. Son zamanlarda Android telefon alma yerinde birden çok aynı konu açılmaya başlandı. Konu açanlar araştırmaktan biraz aciz insanlar olduklarını düşünüyorum zaten bu tarz konuları açanlar yeni kişiler. Bu kişilere karşı hiçbir kötü düşüncem yok kesinlikle yanlış anlaşılmasın bilmek herkesin hakkı. Ancak biraz araştırmakta tenbellik duyan kişiler olarak tanımlıyorum.
Konuya gelirsek son 2 haftadır 1500TL limitli çok sayıda konu açıldı. Bir kanıtını aşağıya resim olarak paylaşıcam, sadece açtığımda peş peşe açılan 4 konu var.

Senin burada ki amacın ne diye aklınızdan geçirdiğinizi seziyorum. Benim amacım: ''Forumu'' bilgi karmaşasından kurtarmak, var olan seviyesini devam ettirebilmek için çabalamak, konu açan insanların en iyi şekilde bilgilenmesini sağlamak, daha iyi daha düzgün bir hal haline getirmeye çalışmak.
Benim buradaki ricam aynı konunun açılmaması olacaktır. Telefon tavsiyesi rehperi zaten var gerekirse her ay alınması öngörülen cihazların listesini oluşturalım ve bu başa tutturulsun. Bu işe ben severek üstlenebilirim yada kimin oluşturmasını istediğiniz birine verin.

Yazdıklarımı tekrar söylüyorum yanlış anlamayın sadece Forum adına bir öneride bulundum. :mutlu:
İyi Sosyaller.
yok artık.JPG

İşletim sisteminiz gayet güzelmiş :). Bence modlar tarafından sabit başlık açılıp sürekli olarak güncellenebilir ama saten her ay paylaşılan öneriler var zaten. Bence tamamen bilgisizlik ve araştırmama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamen kişisel istekler için açılmış konular. 1500 TL bütçe ile telefon arayan 2 farklı kişinin istekleri doğrultusunda alacağı öneriler farklı olacaktır. Kamera, pil, tarz, işletim sistemi veya ekran boyutu. Tek bir konu açılsa 1500 TL telefon önerisi LG G4 konu kilit başka konu açılmayacak dense hiç olur mu sizce?

Ayrıca herkesin kendi sorusu için ayrı bir konu açması gerekiyor.

Tamamen kişisel istekler için açılmış konular. 1500 TL bütçe ile telefon arayan 2 farklı kişinin istekleri doğrultusunda alacağı öneriler farklı olacaktır. Kamera, pil, tarz, işletim sistemi veya ekran boyutu. Tek bir konu açılsa 1500 TL telefon önerisi LG G4 konu kilit başka konu açılmayacak dense hiç olur mu sizce?

Ayrıca herkesin kendi sorusu için ayrı bir konu açması gerekiyor.
Aslında pek de öyle değil. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu performans pil ve kamera üçlüsünü istiyorlar. Böyle olunca da biz de artık sürekli tekrara düşüyoruz. Sizin söylediğinizde doğru bazıları farklı şeyler talep ediyor ama sordukları sorularda ''aynı biçimde konular'' mevcut. Hal böyle olunca da herkes aynı şeyleri öneriyor, soru soran alışılagelmişin dışına çıkınca o sürekli fix cevap verenlerde gerek. Yeterince gündemi takip edemediklerinden gerek kullanıcı tecrübesizliğinden gerekse sadece post kasmak için çabalayanlar yanlış önermelerde bulunabiliyor. Hal böyle olunca da karışıklar çıkabiliyor.
Tekrar söylüyorum yazdıklarınıza aynen ben de katılıyorum, konu açmak herkesin hakkı ama PC toplamak gibi bir karışıklığı yok ki bu durumun. :kararsız:

Bu siteye bence öbür forumlarda olduğu gibi sabit konular getirilmeli, oraya büyük harflerle en çok sorulan soruların cevapları yazılmalı. Mesela her hafta RX 570 vs 1050 Ti konusu açanlara yasaklama getirilmeli insanlar araştırmayı öğrenmeli artık. Çünkü site artık konu çöplüğüne dönmeye başladı.

Bu tarz sitelerin amacı da bu değil mi zaten? Soru soran arkadaş belki başka bir şey de belirtecek sorusunda, her açılan konuya cevap geliyor mu? Sürekli öne çıkarttığımız konulara da cevap geldiğini neredeyse hiç göremedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı