Sürekli BIOS menüsü açılıyor

SiritoxX

Hectopat
Daha fazla  
İnternette birkaç videoda "launch CSM" kısmını "enabled" yapıp işi çözüyorlardı ama bende launch CSM kısmı yok sadece aşağıda görselde olan seçenekler var "Secure Boot" kısmını "enabled" yaptım yine de düzelmedi. Üst üste F10 yaparak da kurtulamıyorum her türlü bu menü açılıyor. Ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20231226_213833.jpg
    IMG_20231226_213833.jpg
    189 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20231226_214344.jpg
    IMG_20231226_214344.jpg
    152,5 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20231226_214237.jpg
    IMG_20231226_214237.jpg
    188,8 KB · Görüntüleme: 18
Geçen aynısı bana oldu bilgisayarın SSD veya HDD artık hangisini kullanıyorsan onu görmüyor muhtemelen bende ondan dolayı olmuştu ben HDD'min SATA kablosunu değiştirdim olmuştu.

HDD'nin veya SSD'nin hangisiyse kablolarını takıp çıkar öyle bir dene.

İnternette birkaç videoda "launch CSM" kısmını "enabled" yapıp işi çözüyorlardı ama bende launch CSM kısmı yok sadece aşağıda görselde olan seçenekler var "Secure Boot" kısmını "enabled" yaptım yine de düzelmedi. Üst üste F10 yaparak da kurtulamıyorum her türlü bu menü açılıyor. Ne yapabilirim?

BIOS pili bitiği içindir değiştirmen gerek benim bildiğime göre çünkü bizim okulda da açılıp duruyor ESC basıp atlıyoruz.

Geçen aynısı bana oldu bilgisayarın SSD veya HDD artık hangisini kullanıyorsan onu görmüyor muhtemelen bende ondan dolayı olmuştu ben HDD'min SATA kablosunu değiştirdim olmuştu.

Laptop olduğu için anakart da monteli olduğu için kablolarla oynayamıyorum

Bir şey sorabilir miyim saat sıfırlanıyor mu BIOS'un oradan bitiğini anlayabiliriz.

Format çözer mi :D

Geri
Yukarı