Sürekli Canım Sıkılıyor

• Konuyu başlatan Wero
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 6B
Basketbol oynamanı tavsiye ederim şahsen zevk alarak yaptığım bir spor. Yabancı dizi izleyebilir veya resim yapabilirsin.
Basketbol oynuyorum ama zevk almıyorum. Dizi belki ama resim hiç benlik değil.

BF1 alıp oyna. Şu an DLC'leri bedava ve kendisi de %85 indirimde.
Zaten var :)

Toprakla ugras ben öyle yapiyorum kesinlikle negatif enerjiyi atiyor üzerinden :)
Nasıl yani? Fidan falan mı dikeyim mesela?

Spora başlayabilirsin tabii bu fitness falan değil mesela ben badminton oynamayı severim vakit buldukça oynarım tabii spor olarak değil ama eğlence içinde zevkli oluyor.
Normalde masa tenisi lisansım var ama adam gibi oynayacak arkadaşım yok :(

Sevdiğin bir şeyleri öğrenmeye dene.
Mesela Ardunio alıp bir şeyler öğrenip projeler yapabilirsin. Zevk alırsan hobin olmuş olur hem.

Onun dışında anime izleyebilirsin :p

Ordu'da gezebileceğin bir yer yok mu?

Edit: veya kız arkadaş yap ahahah :p
Ne yalan söyliyim Arduino'ya falan ilgim var. Okulumda kodlama dersi var ama detaylı öğretmiyorlar. Anime... Bir arkadaşım anime karakteri yüzünden satanist oldu. Almayayım ben :) Gezecek yer var ama her yeri gezdim zaten :D Tek başıma gezince de bir anlamı olmuyor. Her türlü can sıkıntım oluyor işte :( Kız arkadaşım olsun isterim ama arkadaşlarım hep baş belası olduğunu söylüyorlar. Bilemiyorum.
10. sınıfta ben de senin gibi can sıkıntısından çekiyordum. Sonra internetten dil öğrenmeye başladım. Hem üniversite hem de iş hayatımda bayağı işime yaradı. Uğraş bulursan zaman akar.
Sanırım en yararıma bu olacak gibi. Bir yerden başlamam lazım dil öğrenmeye. Bunu okuduğum iyi oldu. Siz öğrenmeye nasıl başladınız mesela? Uygulama mı kullandınız?

Sanırım en yararıma bu olacak gibi. Bir yerden başlamam lazım dil öğrenmeye. Bunu okuduğum iyi oldu. Siz öğrenmeye nasıl başladınız mesela? Uygulama mı kullandınız?
Hayır. En temelden başlayarak internet sitelerinden başladım. Her konuyu not aldım, örnekler yaptım. Kendi kendime İngilizce konuştum.

Sınıfta 40 kişiden 30'u daha basit bir cümle bile kuramazken bu yaptıklarım sayesinde İngilizce dersinde speaking sözlülerinde hep yüksek notlar aldım.

Hayır. En temelden başlayarak internet sitelerinden başladım. Her konuyu not aldım, örnekler yaptım. Kendi kendime İngilizce konuştum.

Sınıfta 40 kişiden 30'u daha basit bir cümle bile kuramazken bu yaptıklarım sayesinde İngilizce dersinde speaking sözlülerinde hep yüksek notlar aldım.
Valla başlasam iyi olacak, yarından itibaren başlıyorum :) Teşekkürler öneri için.

İnternet sitelerinin linkini bırakabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlgi duyuyorsan öğren.
Bizim okulda da dersi vardı ancak malzeme tedarik etmem dışında bir işe yaramadı.
Kendim önce temel videoları izledim sonra bir proje belirledim. Yaparken bir sürü bilmediğim yer vardı. E haliyle ben de araştıra araştıra yapa yapa öğrendim.
Hoşuna gittiğini de söyledin, eminim zevk alacaksın bundan.

Dostum bu dediğimi 9-10 yıl önce falan yapıyordum :) O siteleri şimdi nereden bulayım. Temelden İngilizce öğrenme yazsan binbir tane site çıkar zaten. Gez 8-9 tane sayfa. İçeriği iyi olandan devam et.

Daha sonra yabancı dizi izleyin. Lisede ben aşırı izlerdim. Onun da faydası çok oldu.

Bir yararı yok. Ama, eğer evinde plastik bardak var ise üst üste dizerek kule yap, buzdolabı poşeti varsa içine su doldur veya patlat. Aklıma bunlar geldi.
Dostum anasınıfında okumuyorum.

İlgi duyuyorsan öğren.
Bizim okulda da dersi vardı ancak malzeme tedarik etmem dışında bir işe yaramadı.
Kendim önce temel videoları izledim sonra bir proje belirledim. Yaparken bir sürü bilmediğim yer vardı. E haliyle ben de araştıra araştıra yapa yapa öğrendim.
Hoşuna gittiğini de söyledin, eminim zevk alacaksın bundan.
Okulumda bunun için haftasonu kurs verilecekmiş, gitmeyi düşünüyorum. Mekatronik mühendisliği istiyorum da ehehe :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı