Sürekli DDoS Saldırısı Alıyorum

Erkan Çevik

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Son 1 haftadır bol bol DDoS saldırısı almaktayım. Hiçbir servis bunu engelleyemedi bir çok sunucu veren yerlerde gezdim firewall gibi koruma amaçlı bir çok CloudFlare gibi siteler denedim hem de paralı versiyonunu kesinlikle engelleyemedi saldırıları. Sizce napmalıyım ne gibi bir çözümlere başvurmalıyım? Sunucu VDS kesinlikle hosting değil :(.

Saldırılardan dolayı siten kapanıyor mu? IdealHosting tavsiye ederim.
İdealHosting'i Technopat kullanıyor biliyorum fakat sorun şurada bir çok firma denedim hiçbiri etkili olmadı en kısa zamanda İdealHosting'e geçeceğim. Evet saldırıdan dolayı erişim gidiyor siteye bu sebepten dolayı çok fazla kullanıcı kaybettik :(. Birkaç DDoS atan arkadaşımla görüştüm inceleme yaptılar site açıldıktan sorna kayıt vs. baktıklar baktığımızda gelen saldırıların hiçbirinin makine olmadığını fark ettik tamamen kullanıcıların ip'leri Ttnet, Super Online bunları gördükten sorna arkadaşlar dediler ki Zombi Bilgisayar diye geçen yöntemle saldırıyorlar dedi. Saniyeler içinde milyonlarca kullanıcı geliyor. Sitede Acunetix ile açık taraması yaptığımda Slow-Http Denial Attack diye bir saldırı yöntemine karşın korumasız olduğu gözüküyor :(.

Son 1 haftadır bol bol DDoS saldırısı almaktayım. Hiçbir servis bunu engelleyemedi bir çok sunucu veren yerlerde gezdim firewall gibi koruma amaçlı bir çok CloudFlare gibi siteler denedim hem de paralı versiyonunu kesinlikle engelleyemedi saldırıları. Sizce napmalıyım ne gibi bir çözümlere başvurmalıyım? Sunucu VDS kesinlikle hosting değil :(.

Selam birsey sorcam surekli ddos saldirisi almisin ve cogu hosting engelleyememis idealhostinge gectin mi ? Gectiysen gecince ddos saldirilari duzeldi mi ? Cevaplarsan sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@MadMate, özel yazılımlar ve firmalar ile bu durumu çözdüm. Öncelikle private bir IP aldım, kimsenin haberi olmadan site yayında değilken Cloudflare'ye geçiş yaptım. Sucuri ile de cache ve antivirüs sistemlerini kullandım.

Bir site size aylık olarak kaç paraya mal oluyor? Güvenlik için kullanılan ücretli içerikler falan?
Reklamlardan ne kadar para kazanıyorsunuz? Gelirleriniz Giderlerinizi kapatabiliyor mu?
Ben kişisel bir site açmayı düşünüyorum da ondan sordum.

Kac kisinin girecegine bagli olarak fiyatlari degisir, Turkiyede epey pahali vps vds veya dedicated serverler ben amerikadayim burda 8 GB RAM'li makine sadece 15-20 dolar :) 1 GB RAM'li serverler 3.5 dolar . Turkiyede ise 8 GB RAM'li makineler 140 TL civari.

Bir site size aylık olarak kaç paraya mal oluyor? Güvenlik için kullanılan ücretli içerikler falan?
Reklamlardan ne kadar para kazanıyorsunuz? Gelirleriniz Giderlerinizi kapatabiliyor mu?
Ben kişisel bir site açmayı düşünüyorum da ondan sordum.

Ilk basda sana 1 GB 40 TL 2 GB 60 TL makinelerden biri yeter mesela, ama bu dedigim fiyat iyi bir hostingin fiyati daha ucuza da bulursun. Reklamdan para kazanma tamamen sitene kac kisi girdigi ve ne kadar kisinin reklamlara tikladigi ile ilgili ve bir suru farkli reklam firmasi var onada bakar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı