Sürekli farklı mavi ekran hataları geliyor

Mehmetdndr

Hectopat
Sürekli farklı hata kodlu mavi ekran geliyor karşıma bilgisayar acılmıyor aldığım hatalar sunlardır:
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Ciritical process died.
Fotoğraf ekleyemedim.

Bazen de bilgisayarınız düzgün başlatılmadı ekranı geliyor yeniden başlat ve gelişmiş seçenekler yazan iki şık var.
Yardımcı olursanız sevinirim

Ekleyebildim

Dosya Ekleri

• 20230901_205818.jpg
    20230901_205818.jpg
    187,6 KB · Görüntüleme: 27
  • 20230901_205744.jpg
    20230901_205744.jpg
    232,2 KB · Görüntüleme: 23
Bilgisayarın boot edilmesi, işletim sisteminin başlatılması için bilgisayarı hazırlamak anlamına gelmektedir. Ayrıca boot sekmesinde bilgisayarın ayarlarını değiştirmekte kullanılır. Depolama birimi değil donanım birimi desek daha doğru 🙃🙂

Boot sekmesi bilgisayarın hangi ayarlarını değiştiriyor söyler misin?

Ben denemiştim onu. Dosyalar derken bütün dosyaları kast ediyor. Yani sistem dosyaları dahil. Bu hatanın çıkma sebebi zaten sistem dosyalarında olan hata. Temiz kurulum dışında şansı yok bu hatanın.

Eğer USB hazırlayabileceği başka bir bilgisayar yoksa mecbur denemek zorunda ama.

Bilgisayarın boot edilmesi, işletim sisteminin başlatılması için bilgisayarı hazırlamak anlamına gelmektedir. Ayrıca boot sekmesinde bilgisayarın ayarlarını değiştirmekte kullanılır. Depolama birimi değil donanım birimi desek daha doğru 🙃🙂

Boot sekmesinde hangi bilgisayarın ayarını değiştirirsin bana bi açıklar mısın?

Ben denemiştim onu. Dosyalar derken bütün dosyaları kast ediyor. Yani sistem dosyaları dahil. Bu hatanın çıkma sebebi zaten sistem dosyalarında olan hata. Temiz kurulum dışında şansı yok bu hatanın.

Arkadaşın fotoğrafları ve görselleri varmış format atma sırasında zatne iki seçenek çıkıyor biri tamamen format yani bilgisayardaki yüklü tüm dosyaları temizleyip yeni bir Windows kuruyor diğer seçenek dosyalarını yedekleme seçeneği yani tüm dosyaların silinmesini istemeyen kullanıcılar oyun/fotoğraf gibi önemli dosyaların silinmemesini isteyebilir bu yüzden de o seçenek var arkadaş isterse o seçeneği seçebilir.

Boot sekmesinde hangi bilgisayarın ayarını değiştirirsin bana bir açıklar mısın?

Kanka bu nasıl bir soru kendi bilgisayarının nasıl başlatılacağını boot sekmesinden ayarlayabilir.

Arkadaşın fotoğrafları ve görselleri varmış format atma sırasında zatne iki seçenek çıkıyor biri tamamen format yani bilgisayardaki yüklü tüm dosyaları temizleyip yeni bir Windows kuruyor diğer seçenek dosyalarını yedekleme seçeneği yani tüm dosyaların silinmesini istemeyen kullanıcılar oyun/fotoğraf gibi önemli dosyaların silinmemesini isteyebilir bu yüzden de o seçenek var arkadaş isterse o seçeneği seçebilir.

Kanka bu nasıl bir soru kendi bilgisayarının nasıl başlatılacağını boot sekmesinden ayarlayabilir.
Evet o seçeneği denedim ama yine hata veriyor

O seçenekte sistem dosyaları silinmiyor. Sorunun kaynağı sistem dosyaları. Saçmalamayı kes lütfen ya. Ne bu laubalilik. Biliyormuş gibi konuşuyorsun bir de. Saçma sapan makalelerden copy paste yaptığın cevaplar bana sökmez.

Onu zaten yazmışsın, ayrı olarak yazdığın ayar değiştirmekten kastın ne demek istediğini merak ettim.

Bilgisayarın temel dosyalarını belirli kısımda değiştirme olanağı sağlıyor ama o kadar kurcalamasına gerek yok BIOS ayarlarını sıfırlasa daha sağlıklı olur.

BIOS ayarlarını sıfırlayınca sistem de mi sıfırlanıyor yani? Sistemde OC olmasa sana adam gibi anlatırdım ama sırf senin için tekrar OC'yle uğraşamam. Bilgisizliğin ile kalabilirsin.

Geri
Yukarı