Sürekli Gelen Farklı İsimli Mavi Ekran Hataları

Buğratar

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 Pro 64 bit kullanıyorum. Sistemimde birden fazla mavi ekran bulunmakta, uzun zamandır bunları çözmeye çalışıyorum fakat hiçbir şey yapamadım. Sürekli devam ediyorlar, bir türlü önüne geçemiyorum, ne yapacağım konusunda hiçbir bilgim yok. Memtest ve HD Tune ile disklere hata taraması yapıldı.

Dropbox - minidump.rar

Yukarıda dediğimi yaptıktan sonra mı yaptın yoksa önceden mi? Öncesi ise beni öncesi ilgilendirmiyor haberin olsun.

Bende mi olmadı derken?
Yani benim sorunum daha farklı bir şey mi?

Siz ilk yaptığım gibi win 10 u temiz kurulum yapmamı istiyorsunuz sanırım bu haftasonunda yaparım şuanda onun için vaktim yok. Birşey sormak istiyorum win 10 formatladıktan sonra kurmam gereken şeyler nedir yani anakartla ilgili olsun ekrannkartıyla ilgili olsun diğer şeylerle ilgili ne biliyim chipset directx falan. Ne kurmam gerekir sorunsuz olması için ben hep anakart dosyasının içindeki 2 yıllık şeyleri kurardım siz söyleyin ben onları kurayım belkide hep kurduğum birşey yüzünden böyle oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani benim sorunum daha farklı birşey mi
Yok farklı olan bir durum yok.
Siz ilk yaptığım gibi Win 10'u temiz kurulum yapmamı istiyorsunuz sanırım, bu hafta sonunda yaparım şuanda onun için vaktim yok.
Aynen.
formatladıktan sonra kurmam gereken şeyler nedir
Şuanlık sadece grafik sürücülerini sırasına göre kendi sitelerinden yüklemenizdir.

Yok farklı olan bir durum yok.

Aynen.

Şuanlık sadece grafik sürücülerini sırasına göre kendi sitelerinden yüklemenizdir.
Dediğiniz şeyleri yaptım Win 10 formatladım. Öncelikle ekran kartının driverını kurdum. Sonra aygıtlara girdim ve bilinmeyen aygıtları buldum, bilinmeyen aygıtların birisi chipset driverıyla alakalıydı diğeride smart connect technology diye Intel driverı. ikisinide kurdum fakat smart connect driverında en son Win 8 yada 7 desteği vardı. Yani en son güncel olanda o var. Kurdum ben sonrada bilinmeyen aygıt kalktı. Steam kurdum, Win 10 uyumlu IDM ve winrar kurdum. Tam avira free antivirüsü sitesinden indiriyordum indirme yaparken bilgisayar mavi ekran verdi. sanırım yazılımla alakalı değil, zaten yazılımla alakası olsa 3 işletim sistemindede sürekli devam etmezdi diye düşünüyorum.
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran ismi hemen rarlayıp dropboxa attım buyrun. Umarım buradan sonrasında daha çok yardım edersiniz. uzun süredir aynı sorunlarla uğraşmaya çalışıyorum bulursanız sorunu çözebilirsek çok memnun kalırım. Dropbox - 021617-8984-01.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış ve eski Win 10'u yüklemişsin. RS1 win 10'u temiz kurulum ile kurun.
Yaptım bunuda yaptım rs 1'i boot menu aracılığıyla sıfırdan kurdum fakat yine birşey değişmedi 2 adet mavi ekran aldım.
Artık yardım edebilir misiniz????? Tekrar söylemek istiyorum 3 tane işletim sistemi değiştirdim hep aynıydı işletim sistemleriyle alakalı birşey değil ama görünen bir şey yok bulamıyorum, olmuyor. Çıldırıcam birgün, kasayı pencereden atmak istiyorum bazen. Artık lütfen bulun yolunu.
İrql-not-less-equal , system-service-exception hatalarını aldım. yarın tekrar link atacağım. Şuanda win10 64bit redstone 1 işletim sistemi

Ne kadar işletim sistemi değiştirdiğiniz sizin ne kadar uğraştığınız bizi ilgilendirmiyor. İlgilendiren kısım bizim dediklerimizin ne kadarını yaptığın hangilerine doğru cevap verdiğindir.
Dediğimi yaptıysan yeni BSOD aldıysan güncel dump'u paylaşacaksınız bunu hatırlatmaya gerek yok.

Ne kadar işletim sistemi değiştirdiğiniz sizin ne kadar uğraştığınız bizi ilgilendirmiyor. İlgilendiren kısım bizim dediklerimizin ne kadarını yaptığın hangilerine doğru cevap verdiğindir.
Dediğimi yaptıysan yeni BSOD aldıysan güncel dump'u paylaşacaksınız bunu hatırlatmaya gerek yok.
Memtestte ranler temiz çıkmıştı ama ben hala ramlerden şüpheleniyorum dumplarda ramlerde sorun olduğu anlaşılabiliyor mu?
Bir kaç saate buraya linki atacağım.

Dropbox - Desktop.rar
buyrun minidump,umarım işinize yarayacaktır bu sefer.
cevaplarınızı bekliyorum...

dumplarda Ramlerde sorun olduğu anlaşılabiliyor mu?
Evet. Ancka şua ana kadar RAM'de sorun olduğu gözükmüyor. Gözüküyor o da RAM'de değil VRam'de gözüküyor ancak son ana kadar net odur diyemeyiz.
İnceliyorum.

Usb wireless kullanma sürücülerini de kaldır, Steam ve CSGO " C " diskinde kurulu ve güncel değil mi?

Intel Smart Connect sürücünü güncelle, Kasperksy ile ilgili birey yükledi isen kaldır.

Evet. Ancka şua ana kadar RAM'de sorun olduğu gözükmüyor. Gözüküyor o da RAM'de değil VRam'de gözüküyor ancak son ana kadar net odur diyemeyiz.

İnceliyorum.

Usb wireless kullanma sürücülerini de kaldır, Steam ve CSGO " C " diskinde kurulu ve güncel değil mi?

Intel Smart Connect sürücünü güncelle, Kasperksy ile ilgili birey yükledi isen kaldır.
son attığım dump dosyasından sonra 3 kere daha mavi ekran aldım. Dropbox - minidmp.rar
usb wireless için win 10 uyumlu driverı olmayan bir cihaz ama win 7'deyken de 8.1'deyken de hata alıyordum ve sürücüsüz çalışıyordu halada çalışıyor. birde modem odama uzak olduğu için kablo çekemem, gerçekten baya bir mesafe var. yeni bir usb wireless alsam güncel driverları olan işimi görür mü bunu sormak istiyorum öncelikle çünkü kablo çekme ihtimalim neredeyse yok.
Steam C'de evet ama ben cs go'yu D sürücüsüne kurdum çünkü yerel disk ssd ve 120 gb olduğundan oyunda 12gb yer kaplamasını istemedim.Yinede şuan C'ye taşıyorum, D sürücüsünde steam klasörü bırakmayacağım bir işe yarar belki.
İntel smart connect sürücüsü sanırım benim işlemci i3 olduğundan var çünkü latest update'i baya bi eski sürücü. şuanda son sürücüsünü kuruyorum.
Kaspersky formattan önce vardı ama temiz kurulumdan sonra kurmadım. Kaspersky'ın neden olma ihtimali ne kadar bilemem.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı