Sürekli Hayal Kurmak

Dalga geçeni görmedim ben. Ama siz, sanırım üyelerin kahin olabileceğini, kurduğunuz hayalin önemini anlayabilecek nitelikte olduklarını sanıp açtınız konuyu :rolleyes:

Technopat/ Kahinlik Bölümünün açılmasını talep ediyorum :D Neyse, şaka bir yana başınız sağ olsun. Keşke elimizden bir şey gelse :)

Bu basit bir hayal kurma meselesi değil. Bu ciddi bir travmanın başlangıcı olabilir. Bence bir an önce bir uzmandan destek almalısın. Allah sabır versin..

B
Yaşım 19, bazı arkadaşlar dalga geçmeye çalışmış, konuda bahsettiğim hayal durumu yakınımı kaybetmem sonucu onu yaşıyor onla zaman geçiriyor gibi görmem. Öldüğünü bilsemde bu his hoşuma gidiyor sadece insanlara söylemekten çekiniyorum ve çekinmekte haklıymışım.
Bu soruyu dalga niyetiyle sormadım, belki küçük yaşında olduğunuzu düşünerek sormuştum.

Hayal kurmak güzeldir. Belki yakınınızı yanınızda hissetmek istemeniz de güzel bir duygudur. Ama ona dokunma isteği veya konuşma isteği oluşmaya başladığında bu durum gerçek bir sorun halini alır.. Şizofreniye doğru yol almaya başlarsınız.. Tavsiyem aileden gizli psikolojik destek almanız. Aileye durumu anlatınca hem evhama kapılıyorlar, hem de garipsiyorlar. Bu da ister istemez sorunun büyümesine neden olabiliyor. :kararsız:
Bir de forum da bir-iki kişi sizi kırıcı birkaç yorumda bulunabilirler. Unutmayın ki burası herkese açık bir forum. :) Size düşen eğer ilgili yorum rahatsız ediciyse raporlamak, değilse takmamak. (y)
Ayrıca başınız sağolsun. :(

Lafım size değil, eğer üstünüze alındıysanız özür dilerim. Rico isimli kullanıcıya yazdım.
Özür dilemene gerek yok kardeşim :) Aslında hayal kurmak normal, her kişi kendi isteklerine göre bir hayal kurur ve onu düşler. Ama bir yerde okumuştum ki, çok hayal kurmak dikkat dağınıklığına sebep ola biliyor uzun zaman. Ve ardından insan darılmaya, sıkılmaya başlıyor.

Hayal kurmak güzeldir. Belki yakınınızı yanınızda hissetmek istemeniz de güzel bir duygudur. Ama ona dokunma isteği veya konuşma isteği oluşmaya başladığında bu durum gerçek bir sorun halini alır.. Şizofreniye doğru yol almaya başlarsınız.. Tavsiyem aileden gizli psikolojik destek almanız. Aileye durumu anlatınca hem evhama kapılıyorlar, hem de garipsiyorlar. Bu da ister istemez sorunun büyümesine neden olabiliyor. :kararsız:
Bir de forum da bir-iki kişi sizi kırıcı birkaç yorumda bulunabilirler. Unutmayın ki burası herkese açık bir forum. :) Size düşen eğer ilgili yorum rahatsız ediciyse raporlamak, değilse takmamak. (y)
Ayrıca başınız sağolsun. :(
Bulunduğum şehirde özel bir kliniğe gideceğim, düşündüğünüz için teşekkür ederim. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı