Sürekli Kopan İnternet İçin Yeni Modem mi Yoksa Router mı Alınmalı?

• Konuyu başlatan canbg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 6B
Hocam bu noktadan sonra TurkNet ile görüşmeniz gerekiyor sanırım başka aklıma gelen bir şey yok ancak merakımı mazur görün, sonuçta internet bakır kablodan geliyor sorunun TurkNet ile alakası nasıl olabilir?
Turknette genel sıkıntı vardı devam ediyor olabilir. Destek kaydı oluşturdum. Bekliyorum
Modemin Firmware'sinin güncel olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca kablosuz bağlantı ayarlarını, aşağıda gösterdiğim resimler ile aynı yapınız.
Eki Görüntüle 445754Eki Görüntüle 445755
Yazılım güncel dediğiniz ayarlarıda deneyeceğim teşekkürler. Sizde sorun oluyor mu modem arayüzüne girerken?

56527866_344517539502060_5335895067347386368_n.jpg

Böyle bir hata ilemi karşılaşıyorsunuz?
Hayır ben sorun yaşamıyorum, modem arayüzüne girip çıkarken.

Eki Görüntüle 445772

Böyle bir hata ilemi karşılaşıyorsunuz?
Hayır ben sorun yaşamıyorum, modem arayüzüne girip çıkarken.
Hayır hiç yanıt vermiyor bağlantı olmasına rağmen adrese bağlanmıyor. Boş sayfa geliyor. O sırada kablolu internet ile bağlantı kuruyorum. Ama kablosuzda sıkıntı oluyor. En son bir kerede ip sorunu oluştu kablolu bağlantıda.

Hayır hiç yanıt vermiyor bağlantı olmasına rağmen adrese bağlanmıyor. Boş sayfa geliyor. O sırada kablolu internet ile bağlantı kuruyorum. Ama kablosuzda sıkıntı oluyor. En son bir kerede ip sorunu oluştu kablolu bağlantıda.
Kablosuz bağlantıyı kullandığınız PC 802.11 modu'nun hangi türünü destekliyorsa, modem arayüzünden o türü seçmeniz uyumluluğu arttıracaktır.

Kablosuz bağlantıyı kullandığınız PC 802.11 modu'nun hangi türünü destekliyorsa, modem arayüzünden o türü seçmeniz uyumluluğu arttıracaktır.
1 pc var oda kablolu bağlı. Kablosuz telefon ve Raspberry pi cihazlarım bağlanıyor. Aktif kablosuz genelde sadece 2 telefon oluyor. Kablolu bağlı olan pc ile modem arayüzüne erişemeye biliyorum sorunun modemden olduğunu o yüzden öne sürmüştüm. Router almaktansa modem alacağım gibi. Ben hani modem kablolu da sorun çıkarmadığı için güncel bir router alıp BitTorrent destekli onu kullanmayı düşünüyordum. Routerlar biraz daha uygun görünmüştü. Destek kaydı sonuçlanınca modemlere bakacağım. Modemden değilse de router alıp BitTorrent desteği ile kullanacağım

modem arayüzüne girememe problemi browserdan olabilir. Bende de kablosuz sorunu(kopma ve hızı tam vermeme) var, sizin memnun olmadığınız modemi almayı düşünüyordum veya aynı şekilde ucuz yollu bir router düşünüyorum.

modem arayüzüne girememe problemi browserdan olabilir. Bende de kablosuz sorunu(kopma ve hızı tam vermeme) var, sizin memnun olmadığınız modemi almayı düşünüyordum veya aynı şekilde ucuz yollu bir router düşünüyorum.
Kesinlikle tavsiye etmem. Airties 5660 almanızı öneririm. Modem 5 dk dan önce Internet vermiyor ilk açılışta. Farklı tarayıcılar ile de deniyorum aynı sorun oluyor.

Kesinlikle tavsiye etmem. Airties 5660 almanızı öneririm. Modem 5 dk dan önce Internet vermiyor ilk açılışta. Farklı tarayıcılar ile de deniyorum aynı sorun oluyor.
Şu an kullandığım modemde Airties 204, bahsettiğiniz modemi pek satan yok, satanlarda 300 civarına satıyor. o rakama değer mi ki? Sıkıntım arada kopmaların olması ve kabloluda 14mb olan hızı modemin yanında 8mb olarak almam. 16mb adsl tarifem.

Şu an kullandığım modemde Airties 204, bahsettiğiniz modemi pek satan yok, satanlarda 300 civarına satıyor. o rakama değer mi ki? Sıkıntım arada kopmaların olması ve kabloluda 14mb olan hızı modemin yanında 8mb olarak almam. 16mb adsl tarifem.
Ben 90 tl ye aldım 2. El 100-150 tl arasında Ankara da. Tabi bulabilirseniz ttnet olmayanı bulmanız daha iyi. Torrent desteği de oluyor.
Resimlere bakarsanız başka bir forumda zxyel modem ile yaşanan sorunlar bunlar.
Modemi değiştirdim sorun çözüldü wi-fi kopmaları kesildi. Her hangi bir sorun olmadı. Eskiden 3 cihaz youtubede takılırken(360p) internet acayip yavaşlıyordu izleyenlerin videolarında donma filan oluyordu başka biri bir şey yapamıyordu artık sorun yok. Yinede snr marjin değerim yükselmemişti sonrasında 13 mbit olan internetimi 12 mbite sabitlediler. Zaten 11-12 mbit civarı hız alıyordum şuan da değişmedi ama snr marjin yükseldi. Bu arada Airties 5650 modem çok iyimiş torrent desteğide cabası. Oturma odasında internete zor bağlanırken şuan sıkıntısız bir şekilde bağlanabiliyorum. Cihazımdan FTP ile dosya çekerken 56mbitleri gördüm(saniyede 7 mb) diğeri 24mbit civarı alıyordu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-10-08-15-54-37-988_org.mozilla.firefox.png
    Screenshot_2019-10-08-15-54-37-988_org.mozilla.firefox.png
    224,1 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_2019-10-08-15-54-27-877_org.mozilla.firefox.png
    Screenshot_2019-10-08-15-54-27-877_org.mozilla.firefox.png
    257,4 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı