Sürekli oyun indirip silmek zararlı mı?

mirza684

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayar, telefon, VR gibi elektronik cihazlara sürekli oyun indirip silmek cihaza zarar verir mi? Verirse ne kadar verir?

Değil ama korsan indiriyorsan kurulum sırasında çok işlemci kullandığı için yıpratır diye tahmin ediyorum. Diğer cihazları bilmiyorum
Edit hatalı bilgiymiş.

Son düzenleme:
Bilgisayar, telefon, VR gibi elektronik cihazlara sürekli oyun indirip silmek cihaza zarar verir mi? Verirse ne kadar verir?
Oyunları yüklediğin depolama biriminin belli bir indirme ömrü vardır, ancak kaliteli ise SSD'in, HDD'in her neyse sıkıntı yaratmaz, onlarda baya fazla oluyor yazma ömrü, he her türlü merak etmen gereken bir şey değil, istediğin gibi oyun indirip silebilirsin, bunun için yapılmışlar zaten.

Oyunları yüklediğin depolama biriminin belli bir indirme ömrü vardır, ancak kaliteli ise SSD'in, HDD'in her neyse sıkıntı yaratmaz, onlarda bayağı fazla oluyor yazma ömrü, he her türlü merak etmen gereken bir şey değil, istediğin gibi oyun indirip silebilirsin, bunun için yapılmışlar zaten.

Hocam VR için vrpirates diye bir site var peki o gücenilir diyorlar sıkıntı çıkar mı? Arkadaş korsan olursa bir şeyler oluyor yazmış ya.

Valla o konuda bir bilgim yok, ama işlemciyi çok kullanması zarar vermez işlemciye, ısınmasın yeter.
Editliyorum mesajımı doğru bilgiyle.

Hocam ben mesela Steam'de bayağı bir oyunu indirip deneyip silmişliğim var ama crack değil zaten Steam'den indirdim sizce zarar vermiş midir bilgisayarıma.
Ben CPU çok kullanıldığında uzun süre kullanıldığında zarar veriyir diye biliyordum şimdi tekrar baktım diğer konularda da zararlı diyen yok.

Hocam ben mesela Steam'de bayağı bir oyunu indirip deneyip silmişliğim var ama crack değil zaten Steam'den indirdim sizce zarar vermiş midir bilgisayarıma.
Tabii ki hayır, zarardan bahsettiğimiz şey eğer anormal bir zararsa eğer, yoksa tabii ki SSD'nin falan ömründen gidecek ufak bir miktar ona yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı