Sürekli perdenin kapalı olma isteği

• Konuyu başlatan Silinen üye 185173
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 5B
S

Silinen üye 185173

Ziyaretçi
Selamlar, asosyal olduğum için güneşle pek etkileşimim olmuyor okul haricinde. Sürekli perdenin kapalı olmasını istiyorum içeri güneş ışığı girmesin diye, karanlık hoşuma gidiyor. Aranızda benim gibi olan var mı? Bunun sağlıksız olduğunu düşünmüyorum güneşin bu kadar zararlı ışınları olan günümüzde en az 15 faktörlü güneş kremi kullanmamızı istiyorlar. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Çözüm
Dışarıya çıktığımda güneşten çok etkilenmiyorum fakat perdem genellikle sonuna kadar kapalı olur. Perdeye rağmen ışığın fazla vurduğu zamanlarda, siyah bir perde mi alsam diye düşündüğüm de çok kez olur. İnsana çok zarar veren bir durum olduğunu düşünmüyorum, dostum. Asosyal miyim, evet fakat bu devirde asosyal olmayanları da anlamakta güçlük çekiyorum. Sosyal olabilen insanlar, bence benden daha hastalıklılar. İyi sosyaller. :)
Asosyallik bir psikolojik rahatsızlıktır tedavi görmen gerekir. Kötü olan ruh halinden dolayı gün ışığına çıkmak istemiyor olabilirsin ve durum senin için iyiye gitmiyor olabilir. Bir psikiyatri doktoruna görünmen gerekiyor.
Kesinlikle katılıyorum. Herkes çok basit sanıyor şu asosyal olma meselesini 15-16 yaşında arkadaş 2 gün evden çıkmayınca başlıyorlar " Asosyalim arkadaşlar yardım edin" (sözüm meclisten dışarı) asosyal falan değilsiniz arkadaşım sen bu forumda bu konuyu yazabiliyorsan asosyal değilsin. Hayatınızda hiç gerçek bir asosyal gördünüz mü emin değilim asosyallik bir hastalık çünkü.

Eskiden kardeşimle ve ablamla aynı odada kalıyordum. Gün ışığı değil de odanın ışığını ve kapısını açık bırakmaları beni çıldırtıyordu. 5 saniye duramıyordum. Kapı bir santim bile açık kalsa hissedebiliyordum. Ayrıca o odada iken perde kapalı olunca bunalıyordum fakat yeni odama geçince bende de aynı şekilde kapalı duruyor sürekli.

Eskiden kardeşimle ve ablamla aynı odada kalıyordum. Gün ışığı değil de odanın ışığını ve kapısını açık bırakmaları beni çıldırtıyordu. 5 saniye duramıyordum. Kapı bir santim bile açık kalsa hissedebiliyordum. Ayrıca o odada iken perde kapalı olunca bunalıyordum fakat yeni odama geçince bende de aynı şekilde kapalı duruyor sürekli.
Kapı olayı bende'de vardı bizimkilerin zoruyla açık bırakıyorum artık. :)
Kesinlikle katılıyorum. Herkes çok basit sanıyor şu asosyal olma meselesini 15-16 yaşında arkadaş 2 gün evden çıkmayınca başlıyorlar " Asosyalim arkadaşlar yardım edin" (sözüm meclisten dışarı) asosyal falan değilsiniz arkadaşım sen bu forumda bu konuyu yazabiliyorsan asosyal değilsin. Hayatınızda hiç gerçek bir asosyal gördünüz mü emin değilim asosyallik bir hastalık çünkü.
Ben katılmıyorum, insanlar sosyal veya asosyal durumunu kendi seçebiliyor ama bu hastalık yoluylada seçilebilir buna bir şey demiyorum. Ama hastalığı sadece hastalık göstermeniz aşırı saçma. İlla sosyal olmak zorunda mıyız? Ayrıca 2 gün evde oturup asosyal olan görmedim 6 yıl olmuş yakında 7. Yılıma geçeceğim.

Bir süre sonra güneş ışığına hassasiyet oluşur. Bende perdeyi kapatırım genelde. Yazları gündüz dışarda güneş gözlüğü takıyorum rahatsız etmesin diye. Bu arada genel olarak ülkede D vitamini eksikliği var, birde üstüne güneşten uzak kalınca...

Selamlar, asosyal olduğum için güneşle pek etkileşimim olmuyor okul haricinde. Sürekli perdenin kapalı olmasını istiyorum içeri güneş ışığı girmesin diye, karanlık hoşuma gidiyor. Aranızda benim gibi olan var mı? Bunun sağlıksız olduğunu düşünmüyorum güneşin bu kadar zararlı ışınları olan günümüzde en az 15 faktörlü güneş kremi kullanmamızı istiyorlar. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Merhaba,
Online oyunlar oynuyor musunuz? Örnek olarak GTA V Online, Rust, The Forest, AC Unity...

Merhaba,
Online oyunlar oynuyor musunuz? Örnek olarak GTA V Online, Rust, The Forest, AC Unity...
Online oyun oynuyorum ama GTA falan değil, gerçi şimdi ara verdim 2 haftadır oynamıyorum ama genel olarak tam bir Metin2 hastasıyım (bıraktım) onun dışında bu oyunları oynuyorum;
1563807357022.png

Benim asosyalliğimle güneş olayının alakası yok.
Güneşi ve ışığı gerçekten rahatsız olduğum için sevmiyorum. Asosyalliğe gelincede aslında asosyallikten değil, insanları tanıdıkça insanlardan iğrenir hale geldim bu yüzden tek tabanca takılıyorum.

Sonuç olarak durumunda bi anormallik yok devam et :)

Benim asosyalliğimle güneş olayının alakası yok.
Güneşi ve ışığı gerçekten rahatsız olduğum için sevmiyorum. Asosyalliğe gelincede aslında asosyallikten değil, insanları tanıdıkça insanlardan iğrenir hale geldim bu yüzden tek tabanca takılıyorum.

Sonuç olarak durumunda bi anormallik yok devam et :)
Katılıyorum, istemediğim insanlarla konuşmak zorunda olduğumda mutsuz oluyorum. Asosyal iken gayet mutluyum. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı