Sürekli rahatsız eden operatör ve yetkili olduğunu iddia eden kadın

BurakDamarcan

Hectopat
Yer
Antalya/Serik
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Size bir şey danışmak istiyorum. Birkaç gün evvel şu anda kullanmakta olduğum Vodafone net beni arayıp sözleşmenin ağustos'ta bitecek olduğunu ve uzun süredir kullandığımız için (2016'dan beri olması lazım) bize indirim uyguladıklarını ve 8 Mbps interneti normal fiyattan değil de 115 TL gibi bir fiyattan vereceklerini söylediler. Ben de her zaman kabul ettiğim gibi tekrar kabul etmek istedim ama internet sitelerine bir bakayım dedim, beni tekrar arayın yarın dedim ve geçti gitti. Geçtiğimiz cumartesi günü de başka bir numara aradı ve açtım, arayan numaradan çok ses geliyordu ve arayan kadın insanı dövecek gibi bağıra çağıra konuşuyordu. Bir çeşit çağrı merkezi olduğunu anladım. Bana dedi işte sizin altyapınızda güncellemeler oldu Burak bey, siz 2018-2019 altyapısını kullanıyorsunuz ama bunlar değişti. Biz size 2021-2022 altyapısından internet vereceğiz, eğer bunu kabul etmezseniz bir sonraki faturanız 165 TL gelecek anlıyor musunuz Burak bey? Gibisinden zırvalamaya başladı. Ben de dedim kendi sağlayıcım ile 115 liradan anlaştık, neden 165 olarak ödeyecekmişim dedim. Kadın da hemen işte onlar size söylemedi Burak bey, sizin haberiniz yoktu değil mi altyapı değişikliğinden Burak bey, (halbuki buralarda hiçbir yol çalışması vesaire olmadı altyapının da değiştiğini sanmıyorum başka türlü oluyorsa bilgim yok.) İşte böyle Burak bey internetinizde dört kata kadar artış sağlayacağız siz şu an D-Smart altyapısını kullanıyorsunuz eğer bu dediğimi kabul etmezseniz 165 lira ödeyeceksiniz diye azarlar gibi konuştu. Peki siz hangi servis sağlayıcı markasınız diye sorduğumda ben internet dağıtımından sorumluyum en yukarıdan arıyorum gibi bir şeyler zırvaladı. Ben de hafta içi tekrar arayın diye geçiştirdim. Altyapı değişikliği olmuş mu acaba diye Vodafone net kendi sitesinden adresimi girip kaç Mbps internet alıyorum diye bakayım dedim adresimi yazdım oraya internet veremiyoruz kusura bakmayın diye bir hata aldım. E o zaman kardeşim ben nasıl şu anda internetinizi kullanıyorum? Bu arada 8 Mbps olarak gözüküyor ama indirmelerde 1Mbps oluyor sanırım. Bu da yine Sosyal'de okuduğum bit ve byte arasındaki bir farktan ötürü. Bana ne yapmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vodafone sitesi üzerinden arayıp emin olabilirsiniz.

Hocam siz onları arayın sizi arayanın Vodafone olduğunu nereden bileceksiniz? Bir keresinde bizide böyle aradılar Türk Telekom bütün bilgilerimizi saydılar sonra sözleşme günü Türk Telekom'u aradık ve böyle bir şey olmadığını söylediler yani dolandırılmaktan son anda kurtulduk yani hocam siz onları arayacaksınız. Bu arada altyapınızı sorgulayın bu linkten kazık fiyat mı veriyorlar bakalım.

Hocam siz onları arayın sizi arayanın Vodafone olduğunu nereden bileceksiniz? Bir keresinde bizide böyle aradılar Türk Telekom bütün bilgilerimizi saydılar sonra sözleşme günü Türk Telekom'u aradık ve böyle bir şey olmadığını söylediler yani dolandırılmaktan son anda kurtulduk yani hocam siz onları arayacaksınız. Bu arada altyapınızı sorgulayın bu linkten kazık fiyat mı veriyorlar bakalım.
Binamı girdikten sonra daire no seçme ekranı gelmediği için sorgulayamadım. Hemen bir yandaki binanın numarasını girince 75 mbps, onun da yanındakini girince 100 mbps gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı