Sürekli ruh hali değiştirmek

Tatsuhiro Satou

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Merhaba benim bir sorunum var ne yapmalıyım son çare size yazmaya karar verdim. Normalde 2-3 sene öncesine normal biriydim. Eğlenceli, düzgün iyi biri. Fakat bir süre sonra değişik biri oldum. 1-2 saat içerisinde ruh hali değiştiren, sevdiklerime karşı istemsiz kötü davranan, yalnız kalmaktan nefret eden, terk edilmekten acayip korkan birine dönüştüm. Bu saydığım şeyleri yazınca internette borderline diye hastalık çıkıyor. Teşhis koymuyorum kesinlikle fakat öyle olduğumu düşünüyorum. Bu sorunlar beni sosyal hayattan her şeyden soğutuyor. Tam tamına 2-3 senedir var. Aileme söyleyince ergensin olur böyle şeyler diyorlar fakat düzelme namına hiç bir şey olmuyor. İlaca ihtiyacım olduğunu düşünüyorum artık. Sizce aileme psikiyatrist diye zorlamalımıyım yoksa saçma ergen problemleri mi bunlar ?

Merhaba benim bir sorunum var ne yapmalıyım son çare size yazmaya karar verdim. Normalde 2-3 sene öncesine normal biriydim. Eğlenceli, düzgün iyi biri. Fakat bir süre sonra değişik biri oldum. 1-2 saat içerisinde ruh hali değiştiren, sevdiklerime karşı istemsiz kötü davranan, yalnız kalmaktan nefret eden, terk edilmekten acayip korkan birine dönüştüm. Bu saydığım şeyleri yazınca internette borderline diye hastalık çıkıyor. Teşhis koymuyorum kesinlikle fakat öyle olduğumu düşünüyorum. Bu sorunlar beni sosyal hayattan her şeyden soğutuyor. Tam tamına 2-3 senedir var. Aileme söyleyince ergensin olur böyle şeyler diyorlar fakat düzelme namına hiçbir şey olmuyor. İlaca ihtiyacım olduğunu düşünüyorum artık. Sizce aileme psikiyatr diye zorlamalı mıyım yoksa saçma ergen problemleri mi bunlar?

Ergenlik hocam ilaca falan gerek yok ama uzman biriyle konuşmak size iyi gelebilir kafanızı dağıtır rahatlarsınız.

Geri
Yukarı