Sürekli Uyku Felci

Psikoloğa gitmek tabii ki kötü bir şey değil. Fakat ne devletle uğraşabilirim böyle bir zamanda ne de özele para verebilirim.

Bu durumu çok yaşıyorum. Hani düşüncelerim olmasa mışıl mışıl uyuyacağımı hissediyorum. Fakat kafamda istemsizce sürekli düşünceler dolaşıyor anlamlı anlamsız. Akşam 10'da yatağa giriyorum bir bakmışım saat gece 12-1 olmuş.

Ben olsam kablosuz kulaklık alır rahatlatıcı müzik açardım istersen sevdiğin renk ile odayı aydınlatabilir veya daha rahat hissediyorsan ışığı açık tutabilirsin.

Büyük ihtimal ile psikolojik sorunlardan dolayı oluyor. Bunun tekrar olacağını sürekli düşünmek, kafaya takmak ya da stres, korku gibi şeylerin uyku felcini tetiklediğini düşünüyorum. Eğer kendini zihinsel olarak rahatlatabilirsen uyku felcinden kurtulacağını düşünüyorum dostum.
Fazla taktığımı düşünüyorum bu olayları kafama. Lâkin takılmayacak olaylar da değil.

Buraya bile yazamayacak kadar kötü şeyler yaşadıysan gerçekten zor bir durumdasın demektir. Umarım bir şekilde bu sıkıntılı durumdan kurtulursun.

Ben sabahlara kadar yatmayıp çok uykusuz kaldığım zamanda birkaç kez yaşamıştım. Sonra uykum düzene girince geçmişti.

Ben olsam kablosuz kulaklık alır rahatlatıcı müzik açardım istersen sevdiğin renk ile odayı aydınlatabilir veya daha rahat hissediyorsan ışığı açık tutabilirsin.
Deniyorum. Spotify'da beğendiğim sözsüz müzik ve yağmur sesi (beni biraz da olsa rahatlatır) playlist'im var. Fazla etkisi olmuyor ama yine de normale göre daha iyi oluyor.
Dostum yatmadan önce klasik müzik eşliğinde kitap okuyabilirsin. Üstüne birde papatya çayı içersen rahat bi' uyku çekebileceğini düşünüyorum.
Zaten iki dostum var. Kitap ve müzik. Teşekkürler desteğin için.

Lâkin takılmayacak olaylar da değil.

Konuyu değil de başlığını versen bizde sana yardımcı olabiliriz ne olduğunu bilmek önemli bu ailesel problemler olabilir kız arkadaş mevzusu olabilir kendinden utandırcak bir şeyler yapmıs olabilirsin yani çözüm üretebilelim sana yardımcı olabilelim.

Buraya bile yazamayacak kadar kötü şeyler yaşadıysan gerçekten zor bir durumdasın demektir. Umarım bir şekilde bu sıkıntılı durumdan kurtulursun.

Ben sabahlara kadar yatmayıp çok uykusuz kaldığım zamanda birkaç kez yaşamıştım. Sonra uykum düzene girince geçmişti.
Bir durumdan belki kurtulmak mümkün. Fakat diğeri her gün tekrar tekrar travmasını yaşadığım bir olay. Kendi ayaklarımın üstünde duruncaya kadar dayanmam gerekiyor galiba.

Uyku felci bana da oluyordu. Özellikle sabah uyursam oluyordu geceleri sıkıntı yok. Bir süre sonra olmamaya başladı ama.

Konuyu değil de başlığını versen bizde sana yardımcı olabiliriz ne olduğunu bilmek önemli bu ailesel problemler olabilir kız arkadaş mevzusu olabilir kendinden utandırcak bir şeyler yapmıs olabilirsin yani çözüm üretebilelim sana yardımcı olabilelim.
Hem ailesel problem (beni en çok etkileyen) hem de kız arkadaş problemi. Belki kız arkadaş problemini çözebilirdim. Fakat aile içinde yaşadığım korkunç durumdan sonra keşke bırakıp gitmese yanımda olsaydı diyorum ve ikisi de üst üste biniyor. Üstelik yaşadığım aile probleminde devamlılık var. Yani her gün tekrar tekrar olayın yaşanılan günü gözümün önüne gelebiliyor tekrar.

Abartmadan yürüyüş spor yap. Yeterli sıvını tüket beslenmeni düzelt. Uykunu kötü etkileyecek her şeyi eleyebildiğin kadar ele. Müziğini dinle hayal kurarak. Kendinle ilgilen. Partnerini yoksa elini kullan. Sigara içiyorsan azalt uyumadan 2 3 saat önce iç son sigaranı. Uykuya yakın çay kahve tüketme 2 3 saat öncesinden bırak hepsini. Yaşadığın olayları bilmiyorum ama milyon kat fazlasını yaşayanlar var. Daha sağlam duranlar var. Belirli bir süren var ve yok olup gideceksin. Çok fazla ciddiye alma yıpratmasın seni. 3 yıl sonra aklına bile gelmeyecek belki. Ama böyle devam edersen sıyrık olursun. Takıntılı olma. Uyuyamıyorsanda kalk film izle oyun oyna dike dike uykun gelecek. Alkol sigara yiyecek vs şeyleri uyku vaktine yakın tüketmemiş olursan zıbarır yatarsın. Üstün körü anlattın ona göre üstün körü cevapladım. Ama psikolojik olarak en iyi doktor her zaman kendinsindir. Daha beterini de yaşayabilirsin. O yüzden salma.

Yeni konular

Geri
Yukarı