Sürekli "virüs bulaşır mı?" endişesi yaşamak

Taylan Dinler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Arkadaşlar selam, okullar başladığından beri sürekli kaygı içerisindeyim. Abim şehir dışına okumaya gitti ve ben ona virüs bulaşacak diye kendimi yiyip bitiriyorum. Aynı şeyi her sabah kendim için de düşünüyorum. Her gece dua ediyorum okullar kapansın da evimize gelsin diye. Vakalar 30 bin iken okula gitmek beni mahvediyor. Kimseye yaklaşamıyorum, her gün birisinin testi pozitif çıkıyor. Gerçekten bıktım artık kapatsınlar okulları. Aile fertlerime bulaştıracağım korkusuyla, abime virüs bulaşacak korkusuyla yaşamak istemiyorum. Artık hayattan gerçekten sıkıldım.

Çift maske takabilirsiniz. Ayrıca aşı olduysanız virüsten korkmanıza gerek yok. Rahat olun ama çok rahat olmayın çevrenizdekilere bulaştırabilirsiniz.

Yaşın 60 ve üzeri değildir büyük ihtimalle. Kronik bir hastalığın var mı? HIV/AIDS gibi bağışıklık sistemine saldıran başka bir ekfeksiyondan/hastalıktan muzdarip misin? Değilsen çok kafaya takacak bir durum yok. Elbette önlemlerini al ancak bunu psikolojik bir saplantı haline de getirmemelisin.

Çoğu insanın yaşadığı bir durum maalesef. Daha bir çok psikolojik problemler bırakacak insanlar üzerinde bu yaşadığımız dönem ama atlatılır güçlü olmak lazım. Takip etmeyin, vakadır, haberlerdir vs. bunu alıştığımız bir hastalık gibi düşünün (grip vb. -ki zaten çift aşılıysanız böyle bir şey). Normalleştirmekten başka çaremiz yok elbet bir gün yok olup gidecek.

Yaşın 60 ve üzeri değildir büyük ihtimalle. Kronik bir hastalığın var mı? HIV/AIDS gibi bağışıklık sistemine saldıran başka bir ekfeksiyondan/hastalıktan muzdarip misin? Değilsen çok kafaya takacak bir durum yok. Elbette önlemlerini al ancak bunu psikolojik bir saplantı haline de getirmemelisin.
Hayır hocam, Corona artık mutasyon geçirdi. Gençlerde de çok ağır geçiyor.

Geri
Yukarı