Sürekli Wi-Fi'ya birileri bağlanıyor

231981

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar ne zaman internetim yavaşlasa hemen modem arayüzüne girip bakıyorum benim haricim de mutlaka 1 ya da birkaç tane daha MAC adresi görüyorum. Bütün güvenlik ayarlarım aktif. Şifre de uzun. Nasıl bağlanıyorlar anlamıyorum. Sürekli Mac adreslerini alıp kara listeye atıyorum başka yapabileceğim bir şey var mı acaba? Sıkıldım bu durumdan.

Arkadaşlar ne zaman internetim yavaşlasa hemen modem arayüzüne girip bakıyorum benim haricim de mutlaka 1 ya da birkaç tane daha MAC adresi görüyorum. Bütün güvenlik ayarlarım aktif. Şifre de uzun. Nasıl bağlanıyorlar anlamıyorum. Sürekli Mac adreslerini alıp kara listeye atıyorum başka yapabileceğim bir şey var mı acaba? Sıkıldım bu durumdan.
Modem şifresini aralıklarla değiştir. Ya da SSID ismini değiştirip görünmez yap. Tabi görünmezken bir yolunu bulup bağlanabilirler mi bilemiyorum.

Dostum
Güvenlik protokolünü WPA2/WPA3 Personal yap.
WPS aktifse onu kapat.
Modeminin firmware’ini en güncel sürüme güncelle o zaman bağlanamazlar. Bende o konuda senin gibi şikayetçiydim ben sahil kenarında oturuyorum gelen geçen şifremi kırıyordu özellikle Telekom’un verdiği Router ve modemlerde oluyordu. Asus Router aldım. Her girene engeli basıyorum WPA2/WPA3 yapınca girenlerin sayısı azaldı. Telefonuma bildirim geliyor giren olduğunda.

Aklıma gelenler

• MAC adres bölümünden Beyaz listeyi aç ve sadece kendini ekle
  • SSID ni gizle ve SSID ni eğiştir böylelike Kablosuz ağ adını bilinmez.
  • Direk kablosuz erişimi kapatabilirsin Kablolu şekilde bağlanırsın
  • WPS açıksa kapat
  • Sürücüleri güncelle
  • WPA2/WPA3 olarak şifrelerini düzenle

Yeni konular

Geri
Yukarı