Sürekli Wi-Fi'ya birileri bağlanıyor

Peki böyle yapayım bir de. Az önce yine baktım birisi bağlanmış kara listeye ekledim ama bununla uğraşılmaz sanırım sürekli listeye ekle falan sıkıldım bende. Beyaz listeye kendi cihazımı ekledim diyelim evime misafir geldi ya da arkadaş falan o Wi-Fi'ya bağlanmak isterse ne yapacağım peki?
İnternet eerişmlerini istiyorsanız onlarıda ekleyeceksiniz "Beyaz" listeye

Tamam ben şimdi beyaz listeye ekledim ama benim telefonumun MAC adresi sürekli değişiyor onu nasıl yapacağız?
Güvenlik nedeniyle bazı telefonlarda bu gibi özellikler mevcut.
Kalıcı MAC için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güvenlik nedeniyle bazı telefonlarda bu gibi özellikler mevcut.
Kalıcı Mac için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu izledim aslında olmadı ama bir daha bakacağım. Sürekli Mac değişip duruyor sinir oldum sabahtan beri sürekli bununla da uğraşamam. Bakayım bir umarım olur.

Sanırım şifreniz kırılmış ve ağınız kullanılıyor. WPA3'lü bir modem almanızı öneririm. Başlıktaki diğer önerileri uygulayabilirsiniz ama çoğunu aşma yöntemleri var.

Sanırım şifreniz kırılmış ve ağınız kullanılıyor. WPA3'lü bir modem almanızı öneririm. Başlıktaki diğer önerileri uygulayabilirsiniz ama çoğunu aşma yöntemleri var.

Vallahi hocam oturduğum evin VDSL alt yapısı var ama ev sahibi ile biraz sorunlar yaşadığım için her an taşınma durumu olabilir diye masraf yapmıyorum. Duruma göre ISS ile görüşüp ADSL'den VDSL'e geçip bir tane de VDSL modem alma düşüncem de var.

Vallahi hocam oturduğum evin VDSL alt yapısı var ama ev sahibi ile biraz sorunlar yaşadığım için her an taşınma durumu olabilir diye masraf yapmıyorum. Duruma göre ISS ile görüşüp ADSL'den VDSL'e geçip bir tane de VDSL modem alma düşüncem de var.
Madem ev değiştirme gibi olayların oluyor. Bence alacaksan Keenetic veya Asus'un modem/router al olanından al. Hem DSL olanları destekler hem de GPON fiber hattını destekler. Ama alacağın cihazın ethernet portlarının gigabit olmasına dikkat et ve WiFi protokolü olarak WPA3 desteklediğine bak alırken.

Madem ev değiştirme gibi olayların oluyor. Bence alacaksan Keenetic veya ASUS'un modem/router al olanından al. Hem DSL olanları destekler hem de GPON fiber hattını destekler. Ama alacağın cihazın Ethernet portlarının gigabit olmasına dikkat et ve Wi-Fi protokolü olarak WPA3 desteklediğine bak alırken.

İş o kısımlara geldikten sonra yine açarım bir konu 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı